loader

Güzellik rehberi: Bayram makyajı nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

Bayram havası şimdiden hepimizi sardı. Bayramın yaz mevsiminin en sıcak dönemine denk gelmesiyle makyaj stilimizde ufak bir güncellemeye gidiyoruz. Klasik bayram makyajlarından farklı olarak bu sene daha doğal, biraz renkli ve canlı bir bayram makyajı yapmayı planlıyoruz. 

Bizim için bayram makyajının iki önemli noktası var: Doğallık ve kalıcılık. Yaz sıcaklarında akan, parlama yapan ve bizi rahatsız edecek ürünlerden bu sene uzak duruyoruz. Denediğimiz ve memnun kaldığımız makyaj ürünleriyle Alaçatı'dan ilhamımızı aldık. Yazlık bayram makyajı için okumaya devam et.

Kalıcı ten makyajı

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Stick Fondöten

Kalıcı ten makyajı için ihtiyacın olan tek şey seni yarı yolda bırakmayacak bir fondöten. Lancôme - Teint Idole Ultra Wear Stick Fondöten bugüne kadar tanıştığımız bütün fondötenleri bize unutturdu diyebiliriz.

İlk bakışta stick fondöten olmasına rağmen incecik yapısıyla bizleri şaşırttı. Daha sonra kalıcılığını test ettiğimizde işte bu dedik! Bayram fondöteniz olmaya hak kazanan Teint Idole Ultra Wear stick fondöteni biz en çok fondöten fırçasıyla uygulamayı seviyoruz. Stick fondötenini yüzüne bolca uygula ( bol uygulamaktan korkma çünkü fondöten yüzünde kalıp gibi durmayacak). Daha sonra fondöten fırçasıyla dağıt. 

Yanaklarını renklendir

Dört mevsim renkli yanaklar

Bayram makyajında bu sene canlı renkleri ön plana çıkarmalısın. Ten makyajını renklendirmek için pratik ve etkili bir allığa ihtiyacın var. Lancôme - Teint Idole Ultra Wear Stick Allık yanaklarına tam bayram şekeri görüntüsü verecek.

Bayram makyajında, günlük makyajından bir tık daha fazla allık uygulayabilirsin. Her ne kadar bayramda tatil de yapıyor olsan o gün bakımlı görünmeyi unutmamalısın. Allığını yanaklarının tam ortasına uygula ve parmaklarınla yukarı doğru dağıt.

Bayram ziyaretlerine giderken allığını çantana atmayı da unutmamalısın. 

Bronz görünüm

Bronz görünüme bayılıyoruz

Bu sene bayram makyajında Alaçatı'nın ruhunu gözlerine yansıtmalısın. Göz makyajında klasik far paleti kullanmak yerine Lancôme - Bronze & Glow Aydınlatıcı Pudra'dan yardım almaya ne dersin?

Göz makyajın için bronzerını gözlerinin katlanma çizgisine uygula ve iyice dağıt. Daha sonra aydınlatıcı rengini de göz pınarlarına dokundur. Gündüzden akşama geçerken alt kirpik dibine de bronzerını ince bir şerit halinde sürerek göz makyajını yoğunlaştırabilirsin.

Bronzerın ile hafif kontür yapmak, yüz hatlarını ön plana çıkarmak için  Lancôme - Bronze & Glow Aydınlatıcı Pudra'yı elmacık kemiklerinin altına uygula. Bunu sert bir çizgi halinde bırakma, yumuşak bir görüntü için mutlaka dağıt. 

Yüzünün yüksek yerine de aydınlatıcını sürerek ışıl ışıl bayram makyajı elde edebilirsin. 

Hacimli kirpikler için ikonik maskara

Lancôme Monsieur Big Waterproof

Göz makyajını ortaya çıkarmak, bayramda havalı görünmek için ihtiyacın olan maskara: Lancôme Monsieur Big Waterproof.

Kirpikleri tek tek ayıran ve onları olduğundan çok daha büyük gösteren bu maskara sayesinde bayram makyajın bir anda göz alıcı bir hale gelecek. Bayram ziyaretlerinde maskaranı iki kat sürmeni öneriyoruz, deniz kenarı gibi doğal ortamlarda ise tek kat maskara sürerek kendini daha bakımlı hissedebilirsin. 

Parlak bitişli dudaklar

Parlak bitişli dudaklar

2018 makyaj trendlerinde dudaklarda parlak bitişler çok moda. Parlak rujlar, yaz aylarında seni daha enerjik ve canlı gösterecektir. Doğal bayram makyajını daha şeker bir hale getirmek için Lancôme L'Absolu Lacquer Likit Ruj 202 Nuit & Jour ruju şiddetle öneriyoruz. 

Parlak rujunu sürdükten sonra bayram ziyaretçi makyajı, bayram tatil makyajı gibi endişeler bir anda aklından silinecek ve kusursuz makyajının tadını çıkarmaya başlayacaksın.

Şimdiden iyi bayramlar!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler