loader

Güzellik rehberi: Doğru eyeliner seçimi

Favoriye Ekle

En iyi eyeliner, bir dokunuşta tüm güzelliğimizde büyük fark yaratan belkide tek ürün. Üstelik çok yönlü kullanım sağlamasıyla da vazgeçilmezimiz. Kendin için hangi stile karar vereceğine yardımcı olmak için sana küçük bir rehber hazırladık.

Silahını seç

Güzellik rehberi: Doğru eyeliner seçimi_1

Eyeliner stiline karar vermeden önce, kendine şu soruları sormalısın: Hangi renk giysilerimle, tenimle ve saç rengimle uyum sağlar? Hangi formüldeki ürün cilt tipimde istediğim etkiyi yaratır? Eyelinerı nasıl uygulamak istiyorum?

Güzellik rehberi: Doğru eyeliner seçimi_2

Genellikle eyelinerlar, kalem, likit ve jel formunda olur. Jel eyelinerlar, eyeliner fırçası ile uygulanır ve en yumuşak sonuçları elde etmene yardımcı olur. Ancak göz altlarına uygulamamalısın, gözlerin yaşardığında jel eyelinerın yüzüne akabilir. Makyaj çantanda da 'ne olur ne olmaz' bir kulak çubuğu bulundurmayı ihmal etme. Göz şekline göre eyeliner seçmeyi biliyor musun?

Güzellik rehberi: Doğru eyeliner seçimi_3

Buğulu bir etki için, göz kalemlerinden yardım al. Göz kalemleri, bakışlarına adım adım belirginlik katmak için de ideal. Aynı zamanda bir çok renkli göz kalemi var, neden bugün mavi bir göz kalemi denemiyorsun?

Güzellik rehberi: Doğru eyeliner seçimi_4

Eğer yakınlarında bir eyeliner yoksa ve gözlerinde eyeliner etkisi yakalamak istiyorsan, göz farından yardım dal. Bir kaç damla su ve ince bir eyeliner fırçası ile, göz farını eyeliner çeker gibi uygula.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön