loader

Güzellik rehberi: Göz çevreni korumaya al

Favoriye Ekle

Göz çevresindeki deri, insan vücudundaki en ince ve hassas deri. Bu nedenle, göz çevren, vücudunun bütün bölümlerinden daha fazla özen istiyor. Hepimiz, çoğu zaman az uyumak ya da stres gibi küçük davranışların bile hasara neden olabileceğini aklımızda bulundurmuyoruz. Kırışıklık, şişlik ve gözaltı torbalarını nasıl önleyebileceğini keşfetmederek ilk adımı at!

- GÜNLÜK TEMİZLİK

Güzel gözler için en gerekli unsur, kaliteli uyku olsa da, günlük bakım da bir o kadar önemli. Her sabah, güne göz çevreni göz temizleyici su ile ıslatılmış pamuk yardımıyla temizleyerek başla. Bu cildin için en az agresif ürünlerden, bu yüzden gözlerin için ideal! Uygulamayı nazikçe yap ve cildine zarar vermediğinden emin ol.

- KONTROL

25 yaşından sonra bu bölgeyi koruma altına alman önemli. Yorgunluk ve hasar ilk olarak kendini göz çevrende gösteriyor. Tabii, kullandığının ürünün yaşına ve cilt tipine uygun olduğundan emin olmalı, cilt sorunlarını göz önünde bulundurmalısın. Ürünü uygulayacağın alan için göz çevrendeki kemikleri sınır olarak göz önünde bulundur.

- BB KREM

Ne kadar az o kadar çok. Bunu akılda bulundurarak, çok fazla ürün kullanmayı önlemek için BB kreme yönelmeni tavsiye ederiz. Böylece göz çevreni nemlendirirken, gözaltı şişlik ve morluklarını kapatabilirsin. Ürünü yaymak için yüzük parmağını kullan ve uygulamayı oldukça nazik dokunuşlarla tamamla.

- AYDINLATICI

Aydınlatıcılar görünümüne ışık katmak için var, eğer onları kapatıcı olarak kullanırsan, daha fazla kusurun ön plana çıkmasına bile neden olabilirsin. Doğru uygulama için, birkaç parça gözle burun arasında kalan kısma ve birkaç parça da yanaklarının gözlerine yakın olan kısımlarına uygula.

- GECE TEMİZLİĞİ

Günün son adımı, aslında en önemli adım: makyajı temizlemek. Geceleri cildin kendini yeniliyor, bu nedenle geceleri göz çevrende makyaj kalıntıları bırakmaman önemli. Cilt tipine uygun bir temizleyici seç ve agresif bir ürün olmamasına dikkat et. Nazik bir masaj da aynı zamanda göz çevrenin rahatlamasına yardımcı olacaktır.


Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön