Güzellik rehberi: Kontur makyajı nasıl yapılır?

Güzellik rehberi: Kontur makyajı nasıl yapılır?

Bu günlerde kontur sanatı makyaj sihirleri ile eş değer. Gölge ve ışık oyunlarını kullanarak burnumuzu daha küçük gösterebilir, elmacık kemiklerimizi vurgulayabilir, kaşlarımızı belirginleştirip, bakışlarımızı derinleştirebiliriz. Doğaldan, dramatiğe bir çok kontur stili var. Bizimse amacımız doğala en yakın belirginlik. Kontur yaparken aklında bulundurman gereken altı altın kuralı öğrenmeye hazır mısın?

Kural #1. Cildini nemlendirmeyi ve hazırlamayı unutma.

Makyaja temiz ve pürüzsüz bir cilt yüzeği ile başlayarak, lekeleri ve cilt kusurlarını devre dışı bırak. Cildinin ihtiyaçlarına cevap verecek bir nemlendirici ile cildini nemlendir. Primer uygulamasını da tamamlayarak makyaja düzgün bir bazla başla.

Kural #2. Doğru ürünlerin ve fırçaların olduğundan emin ol.

Kontur uygulaması için bir takım araçlara ihtiyacın olacak ve bunları yanlış bir şekilde kullanmak tüm görünümünü değiştirebilir. Fondötenin cilt rengine uyumlu olmalı ve yanında cilt tonundan iki ton koyu bir fondöten yada bronzer ve bir de aydınlatıcı bulundurmalısın. Fırçalara gelince, fondöten fırçası, kontur fırçası ve pudra fırçası yeterli olacak.

Kural #3. Neyin nerede uygulanacağını bil.

Her ürünün nereye uygulanması gerektiğini akılda bulundurarak, ters bir etki yaratmanın önüne geçebilirsin. Koyu fondötenini alnına ve yanaklarının dış köşelerine sürmelisin. Aydınlatıcı ise burun kemiğine, elmacık kemiklerinin üzerine ve dudak üstünün ortasına uygulanmalı. Ve yine, herhangi bir hata kontur etkisini tamamen etkileyebilir. Bunun yanı sıra bu uygulamaları olabildiğince doğal tuttuğundan emin olmalısın.

Kural #4. Dağıt, dağıt, dağıt.

Dağıtma işlemi kontur işleminin en önemli adımlarından biri. Fondöten fırçasını kullanarak, renk geçişlerinin olduğu kısımları nazikçe dağıt böylece doğal görünümünü garantile.

Kural #5. Kalıcılık!

Kontur işlemi için bu kadar uğraşmışken, uçup gitmesine izin veremeyiz. Hafif veya transparan pudra ile makyajının üzerinden geçerek kalıcılığı sağla ve boynuna uygulamayı da unutmaki makyajın akıp gitmesin.

İpucu: Transparan pudranı uyguladıktan sonra, kuru cilt görünümünün önüne geçmek için cildine yüz spreyi sıkmayı deneyebilirsin.

BU GÖRÜNÜM İÇİN
Yves Saint Laurent Touche Eclat Kapatıcı

Yves Saint Laurent Touche Eclat Kapatıcı

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
Yves Saint Laurent Touche Eclat Kapatıcı

Yves Saint Laurent Touche Eclat Kapatıcı