loader

Güzellik rehberi: Kusursuz 'cat eye' göz makyajı

Favoriye Ekle

Bilirsin, kusursuz eyeliner çekmiş bir kadına neden geç kaldığını sormayın derler. Titreyen ellerle eyeliner için en doğru açıyı bulup çekmek, zaman ve efor kaybına neden olabiliyor çoğu zaman. Endişelenme, pratikleşmek için bir kaç ipucuna ve çokça denemeye ihtiyacın var. İhtiyacın olan 3 ipucunu senin ise senin için derledik!

Kusursuz kedi gözlere 3 kala

Çekmek de bir hayli zorlanıyoruz ama bakışlarımızı ön plana çıkarmak için eyelinerın sihirli dokunuşlarına ihtiyacımız olduğunu da biliyoruz. Bu üç ipucu ile işimiz bir hayli kolaylaşacak!

İpucu #1

Eyelinrını 3 adımda çekmeyi dene. Öncelikle kuyruğu çek, iki gözün için de kuyruğun eşit kalınlıkta ve simetrik olmasına dikkat et. Ardından gözlerinin iç kısmından dışına doğru ince bir çizgi çek. Son olarak çizgi ile kuyruğu, kısa yay biçiminde bir çizgi ile birbirine bağla.


İpucu #2

Favori 'buğulu göz makyajı' farını, açılı eyeliner fırçanı ve birkaç damla suyu yanına al. Fırçanı ıslat ve farına batır. Üst göz kapağında, kirpik çizginin ortasından uygulamaya başlayarak gözlerinin dış köşelerine doğtu dağıt. Ardından çıplak kalan gözlerinin iç köşelerini doldur. Bir iki kat maskara uygulaması ile eyeliner görünümünün çarpıcı etkisini ikiye katla.

İpucu #3

Favori kedi gözü tekniklerimizden biri de, göz altlarımızın kıvrımından faydalanarak eyelinerı uygulamak. Eyeliner kuyruğunu bu kıvrımın devamıymış gibi uygulamayı dene. Her denemede iki gözün için de eşit sonuçlar elde edeceğini garantiliyoruz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler