Güzellik rehberi: Primerların dünyasına davetlisin!

Güzellik rehberi: Primerların dünyasına davetlisin!

Primer, kısa bir süredir hayatımızda ama hepimizin makyaj çantasında mutlaka birer tane var. Tam olarak nedir ve neden kullanmak gerekir? Bütün bu sorularına cevap verecek küçük bir rehber hazırladık.

Hazırlanma vakti

İsminden de anlaşılacağı gibi primer makyaj öncesi cildini hazırlamana yardımcı oluyor. Cilt, kirpik ve göz için farklı türde primerlar var. Makyaj öncesi uygulandığında ürünlerin kalıcılığını arttırıyor ve dağılmasını önlüyor. En ünlü primer çeşidi ise; yüz için olanı. Makyaj öncesi gözeneklerin görünümünü azaltıyor, pürüzsüzleştiriyor ve cildin yumuşak bir yapıya sahip olmasını sağlıyor. Bu ürün sadece cildi makyaja hazırlamıyor, aynı zamanda ciltle makyaj arasında bir kalkan görevi görerek cildi koruyor.

Fondöten ya da pudranın ciltteki ince çizgi ve kırışıklıklarda birikmesine engel oluyor, burun çevresindeki kırmızılıkların ve gözeneklerin görünümünü azaltıyor. Aynı zamanda cildindeki özel sorunlara yönelik primer da kullanabilirsin. Yağlı ciltler için matlaştırıcı, yorgun ve mat ciltler için aydınlatıcı primer da mevcut.

Ne zaman primer kullanmalıyım?

Pürüzsüz ve yumuşak bir cilt istediğinde kullanabilirsin. Özellikle akşam yemeği randevusunda makyajın kalıcılığını uzatmak için kullanmak iyi bir fikir. Ya da iş gezisi gibi makyajını tazelemeye fırsat bulamayacağın durumlarda kullanabilirsin. Cildindeki siyah noktalardan şikâyetçiysen, cildini makyajdan korumak için de kullanabilirsin.

Sıra sende

Birinci adım:

Parmakların yağları emer, o yüzden primer'ı fırça ile tüm yüzüne uygula.

İkinci adım:

Primer'dan küçük bir miktar al, alnının ortasından başlayarak fırça ile dağıt.

Üçüncü adım:

Aynı işlemi yanakların ve çenen için de tekrar et. Primer'ı gözaltlarına uyguladıysan endişe etmene gerek yok, hassas bir cildin varsa bile sorun olmaz. Ama hassas gözlerin varsa bu konuda dikkatli olmalısın.


BU GÖRÜNÜM İÇİN
L'Oréal Paris Lumi Magique Makyaj Altı Baz

L'Oréal Paris Lumi Magique Makyaj Altı Baz

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
L'Oréal Paris Lumi Magique Makyaj Altı Baz

L'Oréal Paris Lumi Magique Makyaj Altı Baz