loader

Güzellik rehberi: Sadece 20 dakikada kusursuz porselen makyaj

Favoriye Ekle
Güzellik rehberi: Sadece 20 dakikada kusursuz porselen makyaj

Yaz mevsimi demek, gece davetleri, düğünler, nişanlar, mezuniyetler, partiler demek! Bu eğlenceli davetlere katılırken tabii ki güzel görünmek şart. Kıyafetimizin havalı, saçlarımızın parlak, cildimizin kusursuz görünmesi için, elimize bir davetiye geçtiğinde (ya da davetiye gönderen bizsek!) hazırlıklara günler öncesinden başlarız. Hazırlık yapacak bunca şey varken, en azından makyaj konusunda bize güvenebilirsin.

Sana önerimiz, evde kendin de rahatlıkla yapabileceğin, porselen makyaj. Sadece 30 dakikanı alacak bu makyaj stilini oluşturmak kulağa zor gibi gelse de, hazırladığımız rehberle çok pratik! Cildinde ne kadar kusur olursa olsun, makyajın bittikten sonraki sonuca emin ol sen de çok şaşıracaksın.

Nasıl yapıldığını merak ediyorsan, adımlarımızı takip et!

İlk adım:

Makyajına başlamadan önce, yüzüne peeling uygulayıp, arınmasını ve derinlemesine temizlenmesini sağlamalısın.

İkinci adım:

Cildini temizledikten sonra, cilt tipin uygun bir nemlendiriciyi uygulayıp, gözenek görünümünü azaltmak için primer uygula.

Üçüncü adım:

Amaç, tüm cildinin kusursuz ve pürüzsüz, porselen parlaklığında görünmesi olduğu için, makyajın en önemli noktalarından biri fondöten seçimi. Cilt rengine uygun, sıvı yapıda bir fondöteni, fırça yardımıyla, yuvarlak hareketlerle uygula.

Dördüncü adım:

Gene cilt tonuna yakın renkteki kapatıcıyı, özellikle gözaltına yoğunlaşarak uygula. Eğer sivilce veya izleri varsa bu noktalara da uyguladığından emin ol.

Beşinci adım:

Işıltıları olmayan, mat bir pudrayı tüm yüzüne uyguladıktan sonra, dekolte bölgene, kulaklarına ve boynuna da hafifçe uygulayarak, renk tonu farklılığını önlemiş olursun.

Altıncı adım:

Biraz yoğun bir makyaj uyguladığın için, allığının hafif ve doğal tonda olmasına dikkat ederek, elmacık kemiklerine doğru allığını uygula.

Yedinci adım:

Ten makyajın bitince, yüzünün hangi bölgesini belirginleştirmek istediğine karar ver. Eğer gözlerini ortaya çıkarmak istiyorsan, koyu bir göz makyajıyla, doğal tonlarda bir ruju, koyu bir ruj tercih edeceksen de hafif bir göz makyajı seçmelisin.

Sekizinci adım:

Son adım olarak da bolca makyaj sabitleyici sprey uygulayıp porselen makyajı sonlandırabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön