loader

Güzellik rehberi: Stick kapatıcı kullanmanın 2 farklı yolu

Favoriye Ekle
Güzellik rehberi: Stick kapatıcı kullanmanın 2 farklı yolu

Emin olun, herkesin cildinde kapatmak istediği kusurlar zaman zaman çıkabiliyor. Böyle durumlarda, kapatıcılar, makyaj çantamızın en cazibeli ürünü olmasa da hayat kurtarıcı oldukları bir gerçek! Marketlerde satılan birçok farklı şekilde kapatıcılar olsa da, biz bugün stick kapatıcılar üzerine konuşacağız. işte şimdi farklı amaçlarda da kullanabileceğiniz stick kapatıcıları yakından inceleme zamanı... Orta dereceden yoğuna kadar kapatıcılık etkisi veren stick kapatıcıları nasıl kullanacağınızı açıklıyoruz!

Maskele

Makyajına herzaman fondöten ile başlamalısın. Böylece cildindeki kırmızılıkları, lekeleri fondöten ile biraz kapatmış olacaksın. Stick kapatıcın ile ihtiyacın olan diğer bölgeleri kapatabilirsin, mesela gözaltların, burun kenarların gibi. Stick kapatıcını, parmağınla uygulayabileceğin gibi, temiz bir fırça yardımıyla da sürebilirsin.

Editörden ipucu: Kapatıcı alırken herzaman cilt tonunuzdan bir ton açık tercih etmelisiniz.

Konturla

Cildinde vurgulamak istediğin yerleri de kapatıcı stickle ortaya çıkarabileceğini biliyor muydun? Makyaj bazını, fondötenini ve gözaltı kapatıcını uyguladıktan sonra cildinden bir-iki ton koyu stick kapatıcını burun kemiğinin iki yanına, göz kapağının katlanma yerine ve elmacık kemiklerinin altına sür. Daha doğal bir görüntü için kontür çizgilerini temiz bir fırça ile yay. İşte şimdi kusursuz bir tene sahip oldun, sıra gözlerini ve dudaklarını renklendirmeye geldi. Bu harika ten makyajını deneyince bize teşekkür edeceğine eminiz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön