loader

Güzellik rehberi: T-Bölgesi sorunsalı

Favoriye Ekle

T-bölgesi... Hepimiz duyuyoruz, peki tam olarak ne anlama geliyor?

T bölgesinin ne anlamana geldiğini en iyi yağlı cilde sahip olanlar bilir. T bölgesinin parlaması biz kadınların en sinir olduğu durumların başında geliyor. Yaz sıcakları, nem ve bir de yeni hayatımızın olmazsa olmazı maske bir araya geldiğinde T bölgesi parlaması kaçınılmaz olabiliyor. Evde kaldığın süre boyunca minik makyaj hilelerini unutmuş olabilirsin. Hiç endişelenme, makyaj.com editörleri T bölgesi problemini ele alıyor.

T bölgesi nedir?


t bölgesi nedir

Tehlikenin T'si de diyebiliriz :) Güzellik anlamında, T-bölgesi, alnı, burnu ve çeneyi kapsıyor. Bu üçü bir araya geldiğinde T şeklini oluşturuyor, T-bölgesi ismi buradan geliyor.

T bölgesi, yüzünün geri kalanına göre daha fazla yağ bezine sahip. Dolayısı ile bu bölgeler daha fazla yağlanıyor ve buradaki gözeneklerde daha çok siyah noktalara rastlanıyor. T bölgesindeki parlama da aşırı sebum üretiminden dolayı meydana gelir. T bölgesindeki yağlanmayı azaltmak için ilk olarak doğru bir cilt bakımı yapmalısın. Makyajında da doğru adımları takip ettiğin sürece T bölgesindeki yağlanmanın T'sini bile hatırlamayacaksın.

Editörün önerisi: İyi bir cilt bakımı rutini yağlı bölgeleri kontrol altında tutmak için oldukça önemli.

Yağlı cilt bakımı

için tek yapman gereken, temizlemek, tonik uygulamak ve nemlendirmek. Bu üç kolay adımın sürekli ve her yerde tekrar edilmesinin tek nedeni: işe yarıyor olmaları!

Makyaj bazı kullan

maybelline face studio gözenek gizleyici makyaj bazı

T bölgene kimin patron olduğunu göstermek için yağlanma karşıtı matlaştırıcı güzellik ürünlerine yönelmelisin. Makyajdan önce primer uygulamak cildini makyaja hazırlayacak aynı zamanda yağlı görünümün önüne geçecek ve kalıcılığı arttıracak.

Maybelline New York Face Studio Prime Gözenek Gizleyici makyaj bazı tam yağlı ciltlilere göre. Gözenek gizleyici makyaj bazı, T bölgesindeki yağlanmayı kontrol altına alırken aynı zamanda burun kenarında ve alın bölgesindeki büyük gözenekleri de sıkılaştırarak yüzün daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Böylece maske takarken yüzünün yağlanarak parlamasını engelliyor ve gözeneklerini gizliyor. Makyaj.com editörlerinin önerisini dinle ve

Maybelline makyaj bazını T bölgene uygula. Makyaj bazının T bölgesindeki yağlanmayı nasıl kontrol altına aldığını izle ve gör.

Transparan pudra ile tanış

maybelline fit me transparan pudra

Maskenin içinde yüzümüz daha çabuk nemleniyor. Bu da yüzün daha hızlı yağlanmasına ve parlama yapmasına neden oluyor. En iyisi ten makyajını en etkili yolla sabitlemek. Yani transparan pudra kullanmak.

Transparan pudra, ten makyajını sabitler ve yüze mat bir efekt katar. Sıkıştırılmış transparan pudra fondötenin yağlanmasını ve parlamasını engelliyor ve en önemlisi maskemiz birkaç saat sonra fondöten rengine bürünmüyor. Fondöten veya renkli nemlendiricini uyguladıktan sonra yüzüne Maybelline New York Fit Me Transparan Pudra'yı uygula. Transparan pudrayı yüzünün tamamına, yoğun olarak da T bölgesine sür. Fit Me transparan pudra, yüzde donuk bir görünüm yaratmıyor ve yüzümüzdeki ince çizgilere dolmuyor. Biz bu pudrayı göz altı kapatıcısını sabitlemek için de kullanıyoruz.


Editörün önerisi: Fondöten uygularken de dikkatli ol. Yağlı cildini kontrol altına almak için fondöten miktarını arttırmak yağlı cilt sorununu azdırabilir. Gözeneklerini tıkar, böylece cildin kendi kendini temizlemek ister... Bunu nasıl mı yapar? Doğru tahmin ettin, yağ üreterek! Bu döngüye karşı dikkatli olmalısın. Bir veya iki damla fondöten kullanmak yeterli olacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler