loader

Güzellik rehberi: Turuncu bir ruju nasıl kullanabilirim?

Favoriye Ekle

Haberleri duydun mu? Turuncu rujlar kırmızı rujların tahtını sallamış! Hayır, korkmana gerek yok... Sana turuncu renkte dudakların sanılanın aksine korkutucu olmadığını açıklamak için buradayız. Hatta turuncu tonlarının, en yakın arkadaşın olacaklarına bile eminiz, çünkü bu bahar tamamen canlı renklerden ibaret!

Önce moda şovlarını fetheden turuncular; ünlü yıldızlar tarafından kırmızı halıya taşındı ve tüm gözleri üzerlerine topladı!

Biraz dürüst olalım, turuncu rujlar çoğu zaman göz korkutucu olabiliyor. Peki, ünlüleri saymazsak bu ruj sokakta nasıl kullanılıyor?

EDİTÖR ÖNERİLERİ

Eğer turuncu rengi kullanmak istiyor ama cesaret edemiyorsan, bir parça ruju parmağına al ve küçük dokunuşlarla dudağına uygula. Bu daha doğal bir turuncu elde etmene yardımcı olacak. Turuncu renk dudak parlatıcılar da daha az belirgin olduğu için iyi bir alternatif.

Eğer turuncu rengi ilk defa deniyor ve çok belirgin bir sonuç istemiyorsan, yapman gereken sarı bazlı değil kırmızı bazlı bir ruj tonu seçmek.

Seçim yaparken, cilt tonunu da göz önünde bulundurmayı unutma.

Sıcak cilt tonları

Eğer cildin sarı veya altın sarısı tonlarında ise sarı bazlı bir turuncu seçmelisin.

Soğuk cilt tonları

Eğer cilt tonunun soluk olduğunu düşünüyorsan, kırmızı veya mercan bazlı turuncu tonu sana çok yakışacak.

Açık tenliler için, 'gerçek' turuncu ve pastel turuncu tonları en uygun seçenekler. Buğday tenliler, kendi dudak renklerinden daha koyu turuncular seçebilir ve hatta parlak turuncuyu bile harika taşıyabilirler! Eğer koyu bir cilt tonun varsa daha koyu, kahve bazlı turuncu tonlarına yönelmelisin.

İşte bu kadar. Turuncu o kadar da göz korkutmuyormuş, değil mi?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön