loader

Güzellik rehberi: Yüz hatlarını belirginleştir!

Favoriye Ekle

Eğer bizi yakından takip ediyorsan, kırmızı halının nabzını tutmaya ve seni tüm trendlerden haberdar etmeye bayıldığımızı biliyorsun.

Kontur uygulaması

ise uzun zamandır Hollywood yıldızlarının vazgeçilmezi. Bu uygulamayı kırmızı halıdan gündelik hayatına taşıyarak her daim ince görünen bir yüz, küçük bir burun, belirgin kaş ve göz görünümünü yakalayabilirsin.

Pratik ve zamansız

Her davette kullanabileceğin bu kontur uygulamasını evde yapmayı rehberimiz yardımıyla öğrenebilirsin. Hazırsan başlıyoruz!

Sıra sende

Birinci adım

Kusursuz sonuçlar için makyaja, cildine primer uygulayarak başla. Ürünü parmak uçlarınla ısıt ve ardından uygula. Cildin ürünü emene kadar bekle.

İkinci adım

Normal cilt renginden bir veya iki ton daha açık bir fondöten veya aydınlatıcı kullanarak alnının tam ortasını (iki kaşının arasını), burun kemiğini ve çene bölgeni aydınlat. Aynı ürünü son olarak gözaltlarına da uygula.

Üçüncü adım

Normal cilt tonundan bir veya iki ton daha koyu bir fondöteni veya krem bronzerı elmacık kemiklerinin altına, çene kemiğine ve şakaklarına kalın bir kontur çizgisi çekecek şekilde uygula. Aynı konturu ince bir çizgi şeklinde burun kenarlarından gözlerinin iç köşelerine doğru uygula.

Dördüncü adım

Temiz bir fondöten fırçası yardımıyla, cilt renginle uyumlu fondötenini cildine uygula ve iy,ce dağıt. Bu cildindeki belirgin makyaj çizgilerinin dağılmasını sağlayacak ve yüz hatlarının en doğal şekilde ortaya çıkmasına yardımcı olacak.

Beşinci adım

Makyajını transparan bir pudrayla tamamlayarak kalıcılığını arttır. Son olarak, kaş renginle uyumlu kahverengi bir farı göz kapaklarına uygulayarak kaşlarına belirginlik katabilirsin.

İşte bu kadar!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler