loader

Güzellik Yaşayan Bir Sanattır: Lancome x Louvre Koleksiyonunu İnceliyoruz!

Favoriye Ekle

Güzelliğin sınır tanımayan yaratıcılığını sergileyen Lancome x Louvre koleksiyonunu birlikte inceliyoruz!

Dünyaca ünlü, ikonik Fransız güzellik markası Lancome, yaptığı her işbirliği ile nefesimizi kesmeye devam ediyor. Lancome x Louvre Beauty Is a Living Art Koleksiyonu’nu bize Stendhal sendromu yaşattı dersek, abartmış olmayız. Louvre Müzesi’nin koleksiyonundaki 9 seçkin heykeli günümüz kadınlarına ilham kaynağı olarak seçen bu işbirliği ile hazırlanan özel koleksiyonu birlikte inceliyoruz.

Lancome: “Lancome’da güzelliğin bir yaşayan bir sanat olduğuna inanıyoruz. Güzelliğin sürekli gelişen gücünü sergilemek için burada, Paris’teki Louvre Müzesi ile bir araya geldik.”

Editörün Notu: Sınırlı sayıda üretilen Lancôme x Louvre Koleksiyonu’na çok yakında sadece Lancome.com.tr, beymen.com.tr ve Beymen mağazalarından ulaşabilirsin.

Lancome x Louvre Beauty Is a Living Art Koleksiyonu

Lancome x Louvre Koleksiyonu

Dünyanın en ünlü ve büyük sanat müzesi olan Louvre Müzesi, bugüne kadar adını duyduğumuz en ünlü ve önemli sanat eserlerine ev sahipliği yapıyor. Paris’e giden herkesin yolunun düştüğü bu ünlü müzeyi gezerken insan bu sanat eserleri karşısında resmen büyüleniyor.

Lancome x Louvre Koleksiyonu 2

Louvre Müzesi’ndeki 9 ünlü heykeli günümüz kadınlarına ilham olarak seçen bu işbirliği, güzelliğin bir sanat olduğunun altını çiziyor. Milo Venüsü, Semadirek’in Kanatlı Zaferi, Corine, Diane de Gabies, Peri Kızı ve Akrep, Echo, Hygeia, Hermafrodit ve Arles Venüsü heykellerinin her biri, bireysel gücün farklı bir hikayesini anlatıyor.

Her biri, Anrik Çağ’dan gelen kadınlık ve güzelliğin temsili olarak akıllara kazınmış bu heykeller, geleceğe ilham veriyorlar.

Lancome x Louvre Koleksiyonu 3

Lancome x Louvre Koleksiyonunda Richelieu Wing Far Paleti, 4 farklı renkte L’Absolu Rouge ve özel şişe tasarımına sahip bir Advanced Genifique Serum bulunuyor. Louvre Müzesi’nde gerçekleştirilen kampanya çekiminde, Lancome global elçileri Zendaya, Amanda Seyfied, Aya Nakamura ve He Chong yer alıyor. Antik çağların ikonik kadın heykelleri ile günümüzün tanrıçaları da bu işbirliğinde buluşarak, bağımsız, özgür ve çekici kadınların gücünü vurguluyor.

Lancome x Louvre Beauty Is a Living Art Koleksiyonunda hangi ürünler var?

Lancome x Louvre Koleksiyonunda Richelieu Wing Far Paleti

Lancome x Louvre Beauty Is a Living Art Koleksiyonunun en iddialı üyesi olan Richelieu Wing Far Paleti, M.Ö. 5. Yy’da yaşayan Yunan şairi Corine’in heykelini, Louvre’un Richelieu kanadında sunulan şekliyle kutluyor. Lisa Eldridge tarafından tasarlanan bu far paleti, Corine’in feminen dehasını ve yaratıcılığını yansıtıyor.

Yoğun renk ve ışıltıya sahip 4 farklı far tonunun her biri, farklı bir ilham kaynağı. Rose tonlarındaki aydınlatıcı ise tanrıça ışıltısını ön plana çıkarmak için mükemmel bir seçim. Paletteki farların hepsi yoğun pigmentasyona sahip, tek sürüşte renk veriyor ve yumuşacık yapıları sayesinde çok kolay bir şekilde dağılıyor. Hem günlük hem de gece makyajında joker etkisi yaratan, ışıltılı bitişiyle tüm dikkatleri gözlerde toplayan bu far paleti her makyaj çantasının altın oyuncusu rolünde. Mermer heykel tasarımı ise bu farı bir sanat eserine dönüştürüyor.

Lancome L’Absolu Rouge Drama Matte Ruj

Lancome x Louvre Koleksiyonunda, antik çağdaki mistik hikayelerden esinlenerek seçilmiş 4 farklı renkte Lancome L’Absolu Rouge Drama Matte Ruj bulunuyor. Ultra mat bitişli bu rujlar hem çok konforlu bir kullanım sunuyorlar, hem de 3 farklı gül yağı içeriği ile formüle ediliyorlar. Kremsi, mat, yoğun pigmentli bu rujlar göz alıcı bir bitiş veriyor.

Sleeping Hermaphrodite’ten ilham alan L’Absolu Rouge Drama Matte 200 French Drama tonu, hem gündüz hem de gece makyajında kullanılabilecek koyu bir nude tona sahip.

Diane de Gabies’den esinlenen L’Absolu Rouge Drama Matte 274 French Tea, sıcak tonlu bir nude renge sahip. Her makyaj çantasında olması gereken ikonik bir nude ruj özelliğini taşıyor.

Nymph Echo’nun ilhamı ile ortaya çıkan L’Absolu Rouge Drama Matte 105 Celestial Rose ise mükemmel bir kiremit tonu.

Nymph with Scorpion’dan esinlenen L’Absolu Rouge Drama Matte in 196 French Touch rengi ise kusursuz ve çekici bir kırmızı tona sahip.

Lancome x Louvre Koleksiyonundaki Advanced Genifieque serum

Lancome x Louvre Beauty Is a Living Art Koleksiyonundaki Advanced Genifieque Serum ise sağlığı temsil eden tanrıça Hygie’den ilham alıyor. Lancome’un cilt sağlığına yönelik gelişmiş formülünün esin kaynağı olan bu Hygie aynı zamanda bu sınırlı üretim Advanced Genifique Serum şişesinin dışını da süslüyor.

Génifique'in Vitamin Cg, Hyaluronik Asit ve %10 Bifidus Prebiyotik bileşenlerinden oluşan iyileştirici formülü sayesinde Advanced Genifique Serum, cildin parlaklığını geri kazandırmak ve gençlik ışıltısını ön plana çıkarmak için ideal bir seçim.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/