loader

Güzellik sırları: Primerı nasıl uygulamalıyız?

Favoriye Ekle
Güzellik sırları: Primerı nasıl uygulamalıyız?

Kırmızı halı ünlüleri nasıl bu kadar kusursuz görünüyor, hiç düşündün mü? Makyajlarını gecenin sonuna kadar bozulmadan taşımalarının bir sırrı var. İşte söylüyoruz: makyajlarına başlamadan önce primer kullanıyorlar! Primer kullanmak, makyajını uzun süre sabitlediği gibi, cildinle fondöten arasında gizli bir duvar görevi görüyor. Böylece, fondöteninin zararlarından cildini koruyor ve gün boyunca ışıl ışıl bir görüntü sağlıyor.

Niye primer kullanmalıyız?

Makyajından önce primer kullanmak, cildini makyaja en iyi şekilde hazırlar. Primer, cildini yumuşatıp, fondötene güzel bir başlangıç sağlar. En büyük avantajlarından biri de, cildinde oluşan kırışıkları makyajına yansımasını önler, cilt tonunu dengeler. Daha ne olsun! Primerı nasıl uygulaman gerektiğine emin değilsen, işte bu rehber tam sana göre.

1. Adım

Primer'dan önce mutlaka nemlendirici sürmelisin. Böylece, primerını daha etkili kullanabilirsin. Nemlendiricini sürdükten sonra 2-3 dakika bekle ve primerını uygula.

2. Adım

Primerından parmağına birkaç damla al ve cildinin ortasından başlayarak, geri kalan bölgelerine uygula. Cildinin primerı emdiğine emin oluncaya kadar ufak parmak hareketleri ile cildine sürmeye devam et. Unutma, primerını göz çevresine değdirmemelisin.

3. Adım

Bu aşamada biraz sabırlı olmalısın. Primer, ortalama 3-4 dakika içinde cilt tarafından emilir. Primerın, cildinde tam olarak emildiğine emin olmadan fondöten uygulama.

4. Adım

Şimdi, makyajına başlama zamanı! Pırıl pırıl cildinin keyfini çıkar.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön