loader

Güzellik Soruları: BB ve CC Kremin Farkı Ne?

Favoriye Ekle

BB krem ve CC krem son yıllarda makyaj çantamızın vazgeçilmezi oluverdiler. Yaz aylarında sık sık kullandığımız bu kremlerin ne işe yaradıklarını, aralarındaki farkı bilmiyorsan hiç endişelenme! Senin için hazırladığımız bb krem ve cc krem dosyasında, kafandaki tüm soruların cevabını bulabilir, BB ve CC Krem arasındaki farkı öğrenebilir ve cildine hangisinin uygun olduğuna karar verebilirsin.

BB Krem Ne İşe Yarar? (blemish balm)

BB Krem Ne İşe Yarar? (blemish balm)

BB krem, cildine taze ve doğal bir görüntü verme amacıyla üretilmiştir. Renkli nemlendirici olarak kullanılan kremler aslında 6 ürünün tek bir ambalajda birleşmesidir.

BB krem nedir ve nasıl kullanılır

diye merak ediyorsan bu çok işlevli ürüne bayılacaksın. Makyaj bazı, nemlendirici, kapatıcı, güneş kremi, renk eşitleyici ve fondötenin günümüzde tek bir pakete sığdırılmasıyla meydana gelmiş BB kremler, yaz mevsiminin vazgeçilmezi oldular. Eğer sen de makyajına taze bir baz oluşturmak aynı zamanda güneşten de korunmak istiyorsan BB kremi tercih etmelisin.

CC Krem Ne İşe Yarar? (complexion corrector)

CC Krem Ne İşe Yarar? (complexion corrector)

CC kremler, cildindeki kızarıkları, renk eşitsizliğini düzenlemek amacıyla üretilmiştir. CC kremi yüzüne sürdüğünde, renk farklarını ortadan kaldırır, cildindeki izleri kapatır. CC kremler de BB kremler gibi cildini nemlendirir ve sana doğal bir görüntü sunar. Eğer senin de cildinde kızarıklıklar varsa CC kremleri onları yok edebilirsin.

BB krem ve CC krem kullanımında önemli olan, senin neye ihtiyacın olduğudur. Sıcak havalarda fondöten kullanmak yerine, bu mucizevi kremleri denemelisin, pişman olmayacaksın. Artık CC krem nedir ve nasıl kullanılır biliyorsun.

BB Krem ve CC Krem Arasındaki Fark Nedir?

BB Krem ve CC Krem Arasındaki Fark Nedir?

‘’Beauty Balm’’, yani güzelleştirici krem şeklinde çevirebileceğimiz BB kremler, daha çok cilt rengine uygun tonu seçip, fondötenden daha hafif formülleriyle aydınlık bir cilt görünümü vadeden ürünlerdir. CC kremler, ‘’Color Corrective’’, yani renk düzenleyiciler de aynı BB krem gibi hafif bir formüle sahipler ancak yorgun, kızarık ya da cansız görünüme uygun, mor, mavi ve yeşil gibi tonları bulunuyor.

BB Kreme Mi, CC Kreme Mi İhtiyacın Var?

BB Kreme Mi, CC Kreme Mi İhtiyacın Var?

Cildinin neme ihtiyaç duyduğunu hissediyor, aynı zamanda güneş koruması ve pürüzsüz bir cilt görünümü istiyorsan en iyi BB kremleri kullanmanı öneririz. Ancak cilt kusurlarından, cildindeki renk eşitsizliklerinden ve kızarıklıklardan şikâyetçiysen kesinlikle CC krem kullanmalısın.

Eğer cildin yağlıysa ve akneye meyilliyse de BB kremlerden daha mat bir yapıya sahip oldukları CC kremleri sana önerebiliriz.

CC Kremleri Nasıl Uygulamalısın?

via GIPHY

CC kremler kolay ve pratik şekilde uygulanabildikleri için sabah rutinine ekleyebilirsin. Sabah yüzünü yıkayıp temizledikten sonra nemlendirici kremini sür. Ardından 1 veya 2 damla CC kremi tüm yüzüne parmak uçlarınla, nazikçe dağıt. Gördün mü?

Dilersen makyaj süngeriyle de tampon hareketlerle BB kremin üzerinden geçebilirsin. 

Sonrasında da her zamanki şekilde gözaltı kapatıcısı ve allık uygulayarak ten makyajını sonlandırabilirsin. İşte bu kadar!

  Önerilen Ürünler

- L'Oréal Paris Nude Magique CC Cream Anti-Fatigue

- L'Oréal Paris Nude Magique CC Cream Anti-Fatigue

- Garnier BB Krem - Mucizevi Cilt Kusursuzlaştırıcı

- Garnier BB Krem - Mucizevi Cilt Kusursuzlaştırıcı

- La Roche-Posay Hydreane BB Krem

- La Roche-Posay Hydreane BB Krem

- Vichy - Idéalia BB Krem Spf 25

- Vichy - Idéalia BB Krem Spf 25

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön