loader

Güzellik soruları: Büyük gözler hakkında 5 cevap

Favoriye Ekle
Güzellik soruları: Büyük gözler hakkında 5 cevap_1

Gözler, yüzün, hatta belki de tüm vücudun en önemli kısmı. Makyajın hangi tarzda olursa olsun birinci planda olan kısım. İletişimin başladığı ilk yer olan gözlerini daha belirgin, bakışlarını daha vurgulu göstermek ister miydin?

Sıra sende

İri gözlere sahip olmak için bu 5 sorunun cevabı yeterli!

1) Göz kapaklarımı daha kalkık göstermek için ne yapabilirim?

Kaş altlarına aydınlatıcı sür ve maskaranı kirpiklerinin kökünden başlayarak iki ince kat olarak uygula. Fırçası bükülebilen maskaralar bu işlem için ideal.

2) Gözlerimi büyütmek için kirpiklerimi nasıl kullanabilirim?

Kirpik kıvırıcı kullan. Kıvırıcıyı kirpik diplerinin hizasına getir ve nazikçe 3 defa kıvırma işlemini gerçekleştir. Daha sonra kıvırıcıyı yukarı doğru yönlendir ve kirpiklerinin kalan kısmı için de aynı işlemi tekrarla.

İpucu: Daha belirgin kirpikler için, kıvırıcıyı 10 saniye kadar saç kurutma makinesi altında bekleterek ısınmasını sağla. Isı, kirpiklerini şekillendirmede etkiyi 2 kat arttırır.

3) Gözlerimi büyütmek için hangi renklerde kalem kullanmalıyım?

Alt kirpik diplerinin iç kısımlarına beyaz kalem, dış kısımlarına siyah kalem çek.

4) Gözlerimi büyük göstermek için nasıl farları tercih etmeliyim?

İki farklı göz farı kullan ve bu farları göz kapaklarında karıştır. Bu çok renkli görünüm ışığı daha çok yansıtacak ve gözlerini daha parlak, dolayısıyla daha belirgin gösterecektir.

5) Hangi gizli malzemeyle gözlerimi daha iri gösterebilirim?

Maskaranın ardından, üst kirpik dibine en yakın hizada, sıvı eyeliner ile noktalar oluştur ve bu noktaları birleştir. Gözlerin otomatik olarak daha büyük görünecektir.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön