loader

Güzellik soruları cevaplanıyor: Önce kapatıcı mı, fondöten mi?

Favoriye Ekle

Makyaj yaparken bir çoğumuzun aklına takılan bir soru var: "Fondöten mi önce sürülür yoksa kapatıcı mı?" En doğal ve kusursuz sonucu elde etmek için makyaj malzemelerinin doğru uygulama sırasını bilmek önemli. Bu yazımızda, kusursuz ten makyajına giden yolda fondöteni mi yoksa kapatıcıyı mı önce uygulamak gerekiyor, aydınlatıyoruz!

Fondöten mi önce sürülür yoksa kapatıcı mı?

Fondöten mi önce sürülür yoksa kapatıcı mı?

Cevaplıyoruz: Önce fondöten, sonra kapatıcı. Bunun sebebi ise fondöten sürmeden ve cilt tonunu eşitlemeden ilk önce kapatıcıdan başlarsan, göz çevrendeki kusurları gizlemek için olması gerekenden daha fazla ürün kullanman gerekebilir. Sonraki adımda üstüne fondöten uyguladığında yoğun bir sonuç elde etme ihtimalin daha yüksek. Ayrıca, kapatıcının yapısıyla fondötenin yapısı birbirinden farklı olduğu için, dağıtmakta zorlanabilirsin.

Fondöten nasıl uygulanır?

Fondöten nasıl uygulanır?

Ten makyajında doğal ve kusursuz bir sonuç elde etmek için önce cilt tonuna ve cilt tipine uygun bir fondöten seçip, cildine aşamalı olarak uygulayabilirsin. Yüksek kapatıcılık ve porselen gibi pürüzsüz bir cilt elde etmek için tek seferde bolca fondöten uygulamak yerine, ilk olarak ince bir katman uygulayarak başla. Daha çok kapatıcılık isteyen bölgeler varsa, ikinci seferde kapatıcılığı biraz daha artırabilirsin.

Yüksek kapatıcılık ile cildindeki tüm kusurları gizlemek ama aynı zamanda da sağlıklı-mat bir bitiş elde etmek istiyorsan, L'Oréal Paris Infaillible 24H Matte Cover fondöteni önerebiliriz. Serum içeriği ile sağlıklı bir görünüm veren bu fondöten, özel pudra içerikli formülüyle de cildinin gün boyu parlamasına ve mat görünmesini sağlıyor. Yüksek kapatıcılığı olduğu için de tüm cilt kusurlarını tek seferde gizliyor ve kapatıcıyı da yoğun bir şekilde uygulamana gerek bırakmıyor.

Kapatıcı nasıl uygulanır?

Kapatıcı nasıl uygulanır?

Göz çevresi, göz altı morukları ve renk eşitsizlikleri yüzünden ten makyajında ne çok yoğunlaştığımız bölge. Bu yüzden bu bölgeyi hem iyi şekilde nemlendirmek, hem de eşitlemek gerekiyor. L'Oréal Paris True Match Göz Kremi İçeren Kapatıcı, hem koyu halkaları gizlerken hem de göz çevresine bakım yapıyor. Göz kremi içeren bu kapatıcı, mineral pigmentlerle kusurları gizliyor, aydınlık bir etki veriyor. %0,5 hyaluronik asit içeren formülüyle göz çevresini nemlendiriyor, ince çizgi görünümünü azaltıyor ve yorgun görünümü gidermeye yardımcı oluyor.

Kapatıcıyı doğru şekilde uygulamak için göz altlarına ters üçgen şekilde uygulayabilirsin. İstediğin kapatıcılığı elde edene kadar ihtiyaç duyduğun noktalarda artırabilirsin. Kapatıcıyı tek bir noktaya yoğun bir şekilde uygulamaktan çok daha geniş bir şekilde dağıtarak aynı zamanda yüzünü de daha aydınlık gösterebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler