loader

Güzellik soruları: Cilt hakkında 5 cevap

Favoriye Ekle
Güzellik soruları: Cilt hakkında 5 cevap
null

Dudakları dolgun göstermek, burnu inceltmek, yüze kontur vermek şöyle dursun; her şeyin temeli güzel bir cilt. Hemfikir miyiz? Öyleyse cilt ile ilgili kilit soruları birlikte cevaplayalım.

Sıra sende

Cilt güzelliği hakkında kimsenin bilmediklerini öğrenmeye hazır mısın?

1) Cildimi nasıl daha ışıltılı ve canlı gösterebilirim?

Eşit miktarda zeytinyağ, limon suyu ve deniz tuzunu karıştır ve beş dakika boyunca bu karışımla cildine yuvarlak hareketlerle masaj yap. Ilık suyla cildini durula. Cilt tipine uygun bir BB kremi cildine parmaklarınla uygula ve fırçayla iyice dağıt. Elmacık kemiklerine pembe allık sür. Allığı transparan pudrayla sabitle. Bu adımlarla her zaman sağlıklı ve ışıl ışıl bir tene sahip olabilirsin. Yukarıdaki peelingi haftada 1 cildine uygularsan sonuçlar daha kalıcı olacaktır.

2) Kışın matlaştırdığı ten rengimi nasıl canlandırabilirim?

Bir elmayı ikiye ayırıp püre haline getir ve teninde tutabildiğin kadar tut. Bu mucizevi meyvenin içindeki A-HA asitleri, ölü hücreleri arındıran bir yapıya sahiptir. Ölü hücrelerden kurtulan cildin sağlıkla ışıldar. Daha sonra cildine uygun tonlarda bir bronzlerla tenine ışıltı ver.

3) Sivilcelere hızlıca etki ederek görünümünü hafifletecek bir çözüm var mı?

Pahalı kozmetikler yerine çok basit iki ürünü deneyebilirsin: aspirin ve çay ağacı yağı! Hapı suyla karıştırıp ezerek sivilce üstüne sür ve gece bu şekilde uyu. Antibakteriyel özelliği sayesinde kızarıklığı ve şişkinliği alacaktır. Aynı şekilde çay ağacı yağını uygulayıp gece bu şekilde uyuduğun takdirde sabaha sivilcenin kuruduğunu göreceksin. Şişkinlik geçtikten sonra ne yapacağını biliyorsun: Kapatıcı uygulayıp tampon hareketler yay ve pudrayla sabitle.

4) Allığı fazla kaçırdım. Nasıl düzeltebilirim?

Allığı fazla kaçırdıysan, fazlalığı temizlemeye çalışmak da bir diğer hata olacaktır çünkü bunu yaparsan kızarıklık iyice artacaktır. Bunun yerine kuru bir pamukla yanaklarını nazikçe silerek, az miktarda kapatıcıyla birlikte yarı şeffaf bir pudra sür.

5) Yüzümdeki rengi kaçmış makyajı, üzerine fazladan makyaj yapmadan nasıl renklendirebilirim?

Göz altlarına ve makyajın renginin solduğu yere biraz nemlendirici uygulamak, cilt rengini anında tazeleyecek ve yüzüne renk getirecektir.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön