loader

Güzellik soruları: Ojeler hakkında 5 cevap

Favoriye Ekle

Ojeler senin de en sevdiğin aksesuarların, değil mi? Peki onları daha verimli kullanmak ister miydin? En güzel ojelerini değerlendirmen için aklındaki sorulara cevap veriyor, birkaç farklı öneri sunuyoruz.

Sıra sende

Ojeler hakkında bildiklerin ve bilmediklerin... Hepsi burada!

1) Ojelerimin kurumasını ve bozulmasını nasıl engellerim?

Öncelikle kaliteli ojeleri tercih etmen, uzun vadede paranın da cebinde kalmasını sağlayacaktır. Saklama kısmında ise buzdolabını kullanabilir, veya ojelerini kutulara koyup çekmecende ışık almayan bir köşede tutmayı tercih edebilirsin. Isı ve nemden uzak durmaları yeterlidir.

2) Şeffaf ojeyi top coat ve base coat dışında kullanabilir miyim?

Çorabın kaçmışsa, bildiğin gibi kaçığı ojeyle çevreleyerek daha da kaçmasını engelleyebilirsin. Bunun dışında, yeni mücevherlerini şeffaf ojeyle kaplayıp kararmalarını engelleyebilir, dikiş dikmeye hazırlanıyorsan ipliği ojeye batırarak iğneden daha rahat geçmesini sağlayabilirsin.

3) Yanımda oje kurutucu yoksa ojelerimi nasıl daha hızlı kurutabilirim?

Oje kurutucular hayatımızda çoktan vazgeçilmez oldurlar! Ancak yanında bulunmuyorsa, tırnaklarını soğuk suyun altına tutarak da çabuk kurumalarını sağlayabilirsin.

4) Uzayan ve düzgün sürülmeyen ojeyi nasıl çözerim?

Bir kenarda daima oje inceltici bulundur. Eğer yanında yoksa, bir iki damla aseton anlık olarak işini görecektir.

5) İyi bir French manikürün püf noktası nedir?

Ellerinin titrememesi! Bu da manikürü yaparken kendine güvenmen gerektiği anlamına geliyor. Yine de eğer daha kolay bir yol isteyecek olursan; tırnak uçlarına yakın yerlere para bandı yapıştırıp beyaz kısımları bu şekilde boyayabilirsin. Ancak ojelerin iyice kurumuş olmalı ki bandı çıkarırken uzayıp bulaşma yapmasın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler