loader

Güzellik sözlüğü: Stiletto tırnaklar nedir?

Favoriye Ekle

Stiletto tırnaklar da neyin nesi? Bunu soruyor olabilirsin... ama eminim ki ne olduğunu da tahmin edebiliyorsundur! Uzun tırnakların sivri bir biçimde törpülenmesi ile elde edilen bir manikür türü olan stiletto tırnaklar güzellik trendleri arasında görülüyor. Bu akımı beraber incelemeye var mısın?

Ben de, tahmin ediyorum ki senin gibi, tercihimi kısa tırnakardan yana kullanıyorum. Kısa tırnaklar gözüme her zaman daha bakımlı ve temiz geliyor. Uzun tırnakların bakımını da zor buluyorum tabii. Uzun tırnaklarla mesaj yazmak, bilgisayarda çalışmak hatta makyaj yapmak dahi zorlaşabiliyor. Günün büyük bir kısmını bilgisayar başında, geri kalan kısmını telefonda geçiren biri olarak bunları düşünmekte haksız da sayılmam. Ama pinterest'te gezinirken veya Lana Del Rey'i her gördüğümde ben de bu uzun sivri trendy tırnaklara özenmiyor değilim. 

Güzellik sözlüğü: Stiletto tırnaklar nedir?_1

Lady Gaga, Kesha, Lana Del Rey ve birçok yıldız bu trendin öncüsü. Çok pratik bir manikür olmasa da ilgi çekici olduğu kesin. Eğer güzellik ve makyaj konusunda trendleri yakından takip ediyorsan ve güçlü ve uzun tırnakların varsa denemeye değer!

Güzellik sözlüğü: Stiletto tırnaklar nedir?_2

Farklı etkiler için farklı renklerde ojelerle deneyebilirsin. Mat siyah veya nude... Seçenekler o kadar çok ki!  Daha cüretkar bir seçim için koyu bordoya ne dersin?

Stiletto tırnaklar hakkında sen ne düşünüyorsun; denemeli mi, uzaktan mı seyretmeli? 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler