loader

Hafif ve Kalıcı Yaz Makyajının Tüm Sırlarını Açıklıyoruz!

Favoriye Ekle

Yazın yüzünde hiç ağırlık yaratmayacak, seni aydınlık gösterecek ama bir o kadar da kalıcı yaz makyajının sırlarını açıklıyoruz!

Yaz makyajından beklentin nedir? Bize sorarsan, sıcak ve nemin etkisiyle yüzde ağırlık yaratmayacak, bir yandan da aynı sebeplerden dolayı akıp gitmeyecek, kalıcı olacak. İşte bu yüzden de yaz makyajında hafif ama etkili, kalıcılığı yüksek makyaj malzemeleri tercih etmek gerekiyor. Bu yazımızda, hafif ve kalıcı yaz makyajının tüm sırlarını seninle paylaşıyoruz!

Aydınlık etki veren renkli nemlendirici

Aydınlık etki veren makyaj bazı

Yazın ten makyajımızda ışıltılı ve aydınlık bitiş en sevdiklerimizden. Bunun için fondöten öncesi aydınlık etkili bir renkli nemlendirici kullanabilirsin. Cildinin çok daha sağlıklı ve enerjik görünmesini sağlayacak L’Oréal Paris Glow Cherie Aydınlık Veren Renkli Nemlendirici aynı zamanda da içerisindeki karpuz özleri ile 24 saat boyunca cildi nemlendiriyor. Bu ışıltılı makyaj bazını uyguladığında cildinin ne kadar aydınlık göründüğünü hemen fark edeceksin. Eğer kapatıcılık olmadan yüzüne sadece hafif bir renk ve ışıltı vermek istersen, tek başına da kullanabilirsin.

BB ve CC kremler kullan

BB ve CC kremler kullan

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Yaz makyajında hafiflik arıyorsan, BB ve CC kremler tam sana göre. Ciltte çok hafif durdukları ve renk eşitsizlikleri doğal bir şekilde gideren bu ince yapılı ten ürünleri özellikle yaz aylarının kurtarıcıları. L’Oréal Paris’in BB C’Est Magic BB kremi ve CC C’Est Magic Kızarıklık Giderici CC Krem’ini istersen birlikte, istersen de tek başına uygulayabilirsin.

L’Oréal Paris BB C’Est Magic BB kremi, cilt tonunu eşitleyip kusurları giderirken aynı zamanda da nemlendiriyor. Hiç ağırlık yaratmadan aydınlık ve sağlıklı bir görünüm veren bu BB krem, bu yaz bizim için bir vazgeçilmez. CC C’Est Magic CC krem ise, yeşil rengi ile ciltteki kızarıklıkları gideriyor. Uygular uygulamaz cilt rengini alan bu CC krem, içerisindeki doğal pigmentlerle evrensel bir tona sahip, kısacası her cilt tonuna uyuyor.

Likit aydınlatıcıları tercih et

Likit aydınlatıcıları tercih et

Kalıcı yaz makyajının hafif olması için likit ve kremsi ürünlere şans vermelisin. Aydınlatıcı konusunda da bu durum geçerli. Yaz aylarında likit aydınlatıcılar her zaman bir adım öndeler. L’Oréal Paris’in Glow Mon Amour likit aydınlatıcılarının yeni renkleri de bu yaza damgalarını vurdular bile.

Glow Mon Amour Melon Dollar Baby, pembe rengi ile bronz tenine çok yakışacak. Rose gold aydınlatıcı arıyorsan da Glow Mon Amour Bronze Love rengi, bu yaz senin için vazgeçilmez olacak. Bu likit aydınlatıcıları tek başına kullanabileceğin gibi fondöteninle de karıştırarak ışıltılı bir cilt elde edebilirsin.

Akmayan, bulaşmayan bir maskara kullan

Akmayan, bulaşmayan bir maskara kullan

Yazın en büyük makyaj problemlerinden biri de kirpiklerine uyguladığın maskaranın, sıcağın ve nemin etkisiyle dağılması, akması veya bulaşması. İşte bunun için kalıcı yaz makyajında suya dayanıklı bir maskara kullanmalısın.

L’Oréal Paris’in kirpik liftingi etkili maskarası Unlimited’ın suya dayanıklı versiyonu olan Unlimited Very Different Waterproof maskara, bizim bu yaz makyaj çantamızın ayrılmaz üyesi haline geldi. Ilık suyla kolayca çıkan bu maskara, asla akmıyor, bulaşmıyor. Kirpiklere verdiği lifting etkili kıvrıklık, uzunluk ve hacim ise her zaman favorimiz!

Çok amaçlı bir ruj

Çok amaçlı bir ruj

Yaz makyajı dendiğinde hafif ve canlı rujlar akla geliyor. Peki bir ruju çok amaçlı bir şekilde kullanmaya ne dersin? Hem dudaklarına hem de yanaklarına canlı bir renk katmak için rujunu kullanabilirsin. Üstelik bu yöntemle makyajının kalıcılığını da artırmış olacaksın!

L’Oréal Paris’in Plump & Shine dudak dolgunlaştırıcı rujları, tam yazlık renkleriyle çok kullanışlı. İçerisinde bulunan mentol özleri ile dudakları anında dolgunlaştırıyor.

Her biri farklı bir meyve kokusuna sahip olan bu parlak bitişli rujları aynı zamanda yanaklarında allık, ıslak göz makyajı için de gözlerinde far olarak da kullanabilirsin.

Kalıcı yaz makyajı sabitleme spreyi olmadan olmaz! 

Aydınlık etkili makyaj sabitleme spreyi

Yazın olabilecek en güzel şeylerden biri de bir makyaj spreyi ile hem makyajını tazelemek hem de ferahlamak olmalı! L'Oréal Paris Shake & Glow Aydınlatıcı ve Sabitleyici Makyaj Spreyi, makyajdan önce kullanıldığında cilde nem ve ışıltı vererek makyaja hazırlıyor, sonrasında kullanıldığında da makyajı cilde sabitliyor ve ferahlatıyor. 24 saate kadar nemlendirme özelliği olan bu makyaj spreyi cildine içten gelen bir ışıltı verecek!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler