loader

Hafta sonu için manikür önerisi: Ters French

Favoriye Ekle
Hafta sonu için manikür önerisi: Ters French

Hafta sonu -sonunda- burada! Farklı manikürler denemek için tatil günlerinden daha iyi ne zaman olabilir ki? Herkesin "aa ne güzel olmuş" diyeceği bu görünümü sen de beğendiysen, bordo ve ten rengiyle yaratıcılığını konuşturmanın tam zamanı! Adından da anlaşılacağı üzere ters French, French manikürün mantığını taşıyor: Tek fark, uçlara değil diplere uygulama yapılması. Yarım ay stilini seviyorsan, bu manikür tam sana göre.

Sıra sende

Orijinal olduğu kadar kolay olan bu manikürü deneme sırası sende!

İhtiyaç listesi:

- Base coat

- Ten rengi oje

- Bordo oje

- Top coat

Birinci adım:

Hafta sonu için manikür önerisi: Ters French_1

Öncelikle, ojenin tırnaklarında kalıntı bırakmaması ve tırnaklarının korunabilmesi için base coat olarak şeffaf oje uygula.

Manikürüne başlamadan önce şeffaf oje uygulamak fransız manikürünü daha uzun süre kalıcı hale getirecektir. Ojenin çabucak bozulmaması için bu adımı atlamamalısın. 

İkinci adım:

Hafta sonu için manikür önerisi: Ters French_2

Dilediğin açık renkli bir ojeyi iki kat halinde tırnaklarına uygula. Bizim önerimiz ten rengi. Ojelerin iyice kuruduktan sonra, önceden tırnak şekline göre ölçerek yarım ay şeklinde kesmiş olduğun para bantlarını tırnaklarının ay şeklindeki dip kısımlarına yapıştır.

Işıltılı oje modellerini seviyorsan tırnak diplerine glitter oje sürebilirsin. Özellikle bronz tene altın glitter oje çok yakışıyor, bizden söylemesi.

Üçüncü adım:

Hafta sonu için manikür önerisi: Ters French_3

Bu adımda koyu renkli ojeyi tırnaklarının üst kısımlarına uygula. Ojelerinin iyice kuruduğundan emin olduktan sonra, bantları çıkar. 

Ojen kurumadan bantı kaldırdığında ojenin uzadığını göreceksin. Sabırsız davranışın yüzünden Fransız manikürün bir anda hüsrana uğrayabilir. Kusursuz manikür stili için biraz sabır...

Dördüncü adım:

Hafta sonu için manikür önerisi: Ters French_4

Son olarak, manikürünü tamamlamak ve uzun süreli bir tutuş sağlamak için şeffaf top coat sür. Bu adım sayesinde ojen daha kalıcı olacak ve günlerce parlak görünecektir. Ojenin solgun göründüğünü düşünüyorsan bir kat daha parlatıcı uygulayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön