loader

Hafta sonu özel: Renkli bahar manikürü nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

Havaların bir açıp bir kapamasıyla, bahar ruhuna bir türlü giremedik. Ama gerçek şu ki Nisan ayının dahi sonuna geldik ve neredeyse yaz kapıda! Peki bahar ve güzellik kelimeleri yan yana gelince aklımıza ilk gelen şeyler neler? Makyaj.com ekibi için cevap: Renkler ve çiçekler!

Bahar manikürü

Renkleri ve çiçekleri güzellik stilimizde taşıyabileceğimiz en uygun yer, tırnaklarımız! Tırnaklarına bahar çiçeklerini taşımaya hazırlan!

Sıra sende

Bizim önerimiz pembe tonlarda bir bahar manikürü, ancak dört adımda anlattığımız manikürü farklı ve kontrast renklerde deniyerek manikürüne kişiliğini yansıtmanı da tavsiye ediyoruz!

Birinci adım:

Tırnaklarını aynı yöne törpüle yıka ve kurula. Ardından baz kat veya şeffef oje uygulayarak oje uygulamasına hazırla.

İkinci adım:

Baz ojeni (bizim tercihimiz pastel pembe) tüm tırnaklarına uygula, bir dakika kadar kurumasını bekle, ardından ikinci katı uygula.

Üçüncü adım:

Baz oje uygulaman tamamlandığında ince bir nail art fırçası veya kürdan yardımıyla tırnak desenleri için seçtiğin rengi uygulamaya geç. Bizim tercihimiz canlı neon pembe. Kürdanın yardımı ile seçtiğin rengi çiçekler çizerek uygula! Bahar çiçekleri tırnaklarında açmaya başladı bile!

Dördüncü adım:

Ojelerinin tam olarak kuruduğuna emin olduğunda, top coat veya şeffaf oje uygulaması ile görünümü tamamla.

Bahar şehre geldi mi bilinmez ama manikürümüze çoktan geldi bile!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön