loader

Hangi eyeliner kuyruğu senin tarzını yansıtıyor?

Favoriye Ekle

Gözler kalbin aynasıdır derler! Güzel gözlerine uyguladığın makyaj stilleri de aslında senin tarzının, karakterinin bir parçası! İster kedigözü eyeliner stilini, ister kalın eyeliner görünümünü seç, bu eyeliner stilleri tarzının bir aynası gibi. Aslında eyeliner göz makyajının küçük bir parçası olsa da oldukça etkili. Peki, sence hangi eyeliner stili tarzına daha çok uyuyor ve tarzını yansıtıyor? Bu soruya cevap verebilmek için yazımızın devamını okumaya ne dersin?

1. Kedigöz eyeliner görünümü

Hangi eyeliner kuyruğu senin tarzını yansıtıyor?_1

Tam bir diva ve ‘’fashionista’’ olduğunu düşünüyorsan, kedigöz eyeliner görümü senin tarzını yansıtıyor demektir! Ne çok ince, ne de çok kalın görünen bu eyeliner stili, gözlerini olduğundan daha çok belirginleştirir. Bu görünümü özellikle keçe uçlu eyeliner’larla kolayca oluşturabilirsin.

2. Kalın kuyruklu eyeliner görünümü

Hangi eyeliner kuyruğu senin tarzını yansıtıyor?_2

Dışadönük, trendleri takip eden biriysen kalın eyeliner tam sana göre! Cool ve havalı görünmeyi, her girdiğin ortamda dikkat çekmeyi seviyorsan kalın eyeliner ile harika bir göz makyajına imza atabilirsin. Hem alt hem de üst kirpik diplerine göz kalemi uyguladıktan sonra üst kirpik diplerinden gözünün dış kısmına doğru, göz kapağına da taşıracak şekilde bir kuyruk çizerek bu görünümü elde edebilirsin.

3. Çift kuyruklu eyeliner 

Hangi eyeliner kuyruğu senin tarzını yansıtıyor?_3

Farklı, orijinal tarzlardan çok hoşlanıyorsan, çift kuyruklu eyeliner görünümünü mutlaka denemelisin. Hem üst kirpik diplerinden, hem de alt kirpik diplerinden başlayan bu kuyruklarla harika bir göz makyajı elde edeceğine kuşkumuz yok!

4. Cut Crease eyeliner görünümü

Hangi eyeliner kuyruğu senin tarzını yansıtıyor?_4

Adeta 70’li yıllardan, o dönemin ünlü modeli Twiggy’den ilham alan bu göz makyajını, vintage tarzları seviyorsan mutlaka denemelisin. Bu görünümü elde etmek için alt ve üst kirpik diplerine göz kalemi uyguladıktan sonra göz kapağının katlanma noktasında biten bir kuyruklu eyeliner görünümü oluşturman yeterli.

5. Dumanlı, kuyruklu eyeliner görünümü

Hangi eyeliner kuyruğu senin tarzını yansıtıyor?_5

Dumanlı bakışlar her zaman favorimiz! Eğer sen de yoğun dumanlı gözleri seviyorsan, göz makyajında hafif dumanlı, kuyruklu eyeliner’ı tercih edebilirsin. Özellikle ‘’rocker’’ bir tarzın varsa, siyah kajal göz kalemleriyle oluşturabileceğin bu görünüm tam senlik!

Photo credit: Pinterest

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/