loader

Hassas Cildine Nasıl Bir Bakım Yapmalısın?

Favoriye Ekle

Eğer hassas bir cilde sahipsen, hem cilt bakımında hem de makyaj yaparken neler yaşadığını tahmin edebiliyoruz! Bu yazımızda hassas ve alerjik ciltler için bakım önerilerimizi ve hangi makyaj malzemelerini kullanabileceğini bulabilirsin!

Hassas cilde sahip olmak demek, sürekli rahatsızlık hissi, kızarıklık, gerginlik, batmakuruluk ve alerji ihtimaliyle yaşamak demek. Kulağa basit bir şeymiş gibi gelse de, günlük yaşamın kalitesini düşüren bu durumlar canını sıkıyor olabilir. Hassas cildin için seçeceğin doğru bakım ve makyaj ürünleriyle rahatsızlık hissiden kurtulabilir, gönül rahatlığıyla makyaj yapabilir ve yatışmış cildinin keyfini sürebilirsin. Hassas ciltler için hazırladığımız bu bakım rutini, işine çok yarayacak!

Hassas ciltler için bakım önerileri

Hassas ciltler için bakım önerileri

Öncelikle, eğer hassas bir cilde sahipsen, kullandığın cilt bakım ve makyaj ürünlerinin bir çoğunun, cildinde rahatsızlık hissi ve kuruluk yaratması muhtemel. Cildin için seçeceğin doğru cilt bakım ürünleri son derece önemli. Cildini yormayacak, reaksiyon göstermesine sebep olmayacak, cildini yatıştırıp rahatlatacak ürünleri tercih ederek artık rahat bir nefes alabilirsin. Bunun için, hassas ciltler için bakım önerilerimizi bir araya getirdik!

Hassas Ciltler için Yüz Yıkama Jeli Önerisi

Hassas Ciltler için Yüz Yıkama Jeli Önerisi

Makyaj temizlemek ve yüzü arındırmak, hassas ciltlere sahip olanlar için bazen resmen bir işkenceye dönebiliyor. Cilt temizleme jellerinin cildi kurutucu etkisi, hassas ciltlerde daha da yüksek boyutlarda olabiliyor. Bunun için, içerisinde nemlendirme özelliği bulunan, cildini kirden ve makyajdan arındırırken yormayacak, aksine rahatlatacak yüz temizleme jellerini tercih edebilirsin. Bunun için önerimiz La Roche-Posay’in Toleriane Caring Wash, hassas ciltler için kuruluk karşıtı ve nemlendirici temizleyici jelini deneyebilirsin. İçerisindeki Coco Betaine ile kuruluk hissini yaşatmadan cildini kolayca temizleyebilirsin. Parfüm içermeyen bu yüz yıkama jeli, sonrasında arkasında gerçekten rahatlamış ve arınmış bir cilt bırakıyor.

Hassas Ciltler İçin Nemlendirici Önerisi

Hassas Ciltler İçin Nemlendirici Önerisi

Hassas cilde sahip biri olarak cildini doğru bir ürünle nemlendirmen de son derece önemli. Hassas cildini hem nemlendirecek hem de yatıştıracak bir nemlendirici kullanarak, rahatsızlık hissini giderebilirsin. La Roche-Posay’in Toleriane Sensitive Creme, prebiyotik içeriği ile cilt bariyerini güçlendirirken aynı zamanda da hassasiyeti azaltmak için koruyor. Alkol ve parfüm içermeyen bu krem, 48 saate kadar nemlendirme özelliğine sahip. Kısacası cildine alerji yapmayacak ve rahatsızlık hissi vermeyecek bu krem ile hassas cildinin nem ihtiyacını karşılayabilirsin.

Hassas Ciltler için Göz Kremi Önerisi

Hassas Ciltler için Göz Kremi Önerisi

Göz çevresinin cildin geri kalanına oranla 5 kat daha hassas olduğunu düşündüğümüzde, bu durum hassas cilde sahip olanlar için iki katına çıkıyor. Hassas gözler için özel kremlerle, göz çevreni de rahatça koruyabilirsin. Göz çevresinde sık sık karşılaşılan yanma ve batma hissini ortadan kaldıran, şişliklerin giderilmesine yardımcı olan La Roche-Posay Toleriane Ultra Contour Yeux göz kremini şiddetle önerimiz. Hem göz çevresindeki şişkinliklere iyi geliyor hem de göz çevresindeki yanma ve batma hissini gideriyor. Özellikle bahardaki alerji döneminde çok ihtiyaç duyabileceğin bu göz kremini yanından ayırma!

Alerjik Ciltler İçin Nemlendirici Önerisi

Alerjik Ciltler İçin Nemlendirici Önerisi

Hassas bir cilde sahip olmak demek, cildinin her an bir şeye reaksiyon gösterme ihtimalinin olması demek. Eğer cildin alerjiye eğilim gösteriyorsa, uyguladığın bakım ve makyaj ürünleri sonrasında yanma ve batma hissi yaşıyor olman muhtemeldir. Bu hisse sebep olmayan, cildini yatıştıran ve rahatlatan bir nemlendirici tercih etmelisin. La Roche-Posay’in alerjiye eğilimli ciltler için uygun olan Toleriane Ultra Fluide, yağlı bir his bırakmadan cildi nemlendiriyor ve yatıştırıyor. Cildin hassasiyetini günden güne azalttığı için de uzun süreli bir rahatlık sağlıyor, yani düzenli kullanmak da son derece önemli.

Hassas Ciltler için Güneş Kremi Önerisi

Hassas Ciltler için Güneş Kremi Önerisi

Hassas ciltler için güneş kremi kullanmak da en önemli noktalardan. Güneş alerjisi ve hassasiyet gibi durumlar bazen epey zorlayıcı olabiliyor. Eğer cildin güneşe karşı alerjikse, hassas ciltlere özel güneş kremi önerisi çok işine yarayacak. La Roche-Posay'in Anthelios serisini mutlaka denemelisin. Hem cilt tonunu eşitleyen renkli, hem de renksiz olmak üzere iki formu bulununan bu güneş kremleri hassas ciltler için ideal. Cildin güneşte gösterdiği reaksiyonu, kızarıklığı, yanma hissi, alerji ve sivilce gibi durumlara karşı cildi koruyan Anthelios güneş kremleri, hassas ciltler için birebir.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler