loader

Hassas Ciltler İçin Makyaj Malzemesi Önerileri

Favoriye Ekle

Hassas ciltlerin tüm dertlerine derman olacak, en kullanışlı makyaj malzemelerini bir araya getirdik!

Hassas, kızaran, kuruyup pul pul dökülen ve sivilcelenen ciltler için altın değerinde bir yazıyla buradayız! Cildini yormayacak, daha iyi görünmesini sağlayacak ve gün içinde de rahat etmeni sağlayacak, hassas ciltlere uygun makyaj malzemesi önerilerimizi sıralamaya başlıyoruz.

1. Hassas ciltler için nemlendirici önerisi

L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu

Hassas ciltler için nemlendirici seçimi en önemli adımlardan biri. Nemlendirici aşaması, cilt bariyerini güçlendirerek daha rahat makyaj yapmanı ve makyajının da doğal görünmesini sağlayacak. Cildin nem ihtiyacını yoğun bir şekilde karşılarken, aynı zamanda hassas cildini yormayacak bir nemlendirici öneriyoruz: L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu. Hassas ve kuru ciltler için son derece uygun olan bu nemlendirici, 72 saate kadar nemi ciltte hapsediyor ve içerisindeki Aloe Vera suyu ile de cildi rahatlatıyor. Eğer hassas ciltliysen, L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu’nu kullanmadan makyaja başlama!

Eğer daha da özel ve hassas bir bakım tercih edersen de sana La Roche-Posay'in Toleraine serisini öneriyoruz. İçerisindeki prebiyotik formül ile cildinin bariyerinin güçlenmesini sağlıyor. Bu üründen en iyi sonucu almak için akne problemin olmaması gerekiyor. Eğer cildin akneliyse, akneli ciltler için önerilerimize de göz atmayı unutma!

2. Hassas Ciltler Ten Rengini Nasıl Eşitleyebilir?

Urban Decay Self-Adjusting makyaj bazı

Hassas cilt demek, sürekli olarak ciltteki kızarıklıklarla baş etmeye çalışmak demek. Cilt tonunu eşitlemek adına, ten makyajına başlamadan önce mutlaka ton eşitleyici bir makyaj bazı kullanmanı öneriyoruz. Urban Decay’in Self-Adjusting makyaj bazı, içerisindeki cilt tonuna uyum sağlayan pigmentlerle, sürer sürmez eşit bir cilt tonuna kavuşmanı sağlıyor. Cilde flu bir etki veren bu makyaj bazı en sevdiklerimizden!

Hassas Ciltler İçin Makyaj Malzemesi Önerileri_1

Devamlı kızaran, yer yer sivilcelenen ciltlerdeki bu görüntüyü gizlemek için en yakın arkadaşların renkli kapatıcılar olmalı. Kamuflaj paletlerdeki yeşil renkli kapatıcılar, kızarıklıklarla olan savaşında kazanmanı sağlayacak. L’Oréal Paris’in Infallible Total Cover kamuflaj paletindeki yeşil renkli kapatıcıyı yüzündeki kızarık olan bölgelere ve sivilcelere uygulayarak, cildinin rengini eşitleyebilirsin.

3. Lancôme Skin Feels Good Renkli Nemlendirici

Lancôme Skin Feels Good renkli nemlendirici

Eğer hassas bir cildin varsa, her fondöten ile iyi anlaşamıyor olabilirsin. Bazı fondötenler cildini kurutabilir, zaman zaman sivilce çıkmasına neden olabilir. Cildini hiç yormayacak, aksine makyaj yaptığında bile bakım yapmanı sağlayacak bir renkli nemlendirici önerimiz var: Lancôme Skin Feels Good renkli nemlendirici, cilt tonunu harika bir şekilde eşitlerken, aynı zamanda da cildini nemlendiriyor ve bakım yapıyor. Hassas ciltlilerin çok seveceği bu ten ürününü şiddetle öneriyoruz!

Maybelline New York’un Fit Me! kapatıcı

Kapatıcı olarak da, göz altlarında ağırlık yapmayacak, koyu halkaları ve göz kenarlarındaki kızarıklıkları harika bir şekilde gizleyecek ince yapılı bir kapatıcıya ihtiyacın var. Bunun için de gözümüz kapalı bir şekilde Maybelline New York’un Fit Me! kapatıcısını öneriyoruz.

4. Hassas ciltliler için kontür önerisi

NYX Professional Makeup Turkey (@nyxcosmetics_turkiye)`in paylaştığı bir gönderi (Mar 6, 2018 at 8:00öö PST)

Hassas bir cilde sahip olman, kontür yapamayacağın anlamına gelmiyor, sadece kontür ürünü seçiminde, cildini yormaması ve doğal bir etki vermesi için krem bitişli ürünleri tercih etmen yeterli. NYX Professional Makeup’ın Highlight & Contour Cream Pro Palette kontür paletindeki krem yapıdaki kontür ürünleri ile çok doğal bir sonuç elde edebilir, kolay dağılan yapısı sayesinde de cildini yormadan kontür yapabilirsin. Krem yapıdaki ürünler fondöteninle iyi karışacağı için kalınlık yapmayacak, böylece cildinin kurumasına engel olmuş olacaksın.

5. Hassas ciltliler için dudak makyajı önerisi

YSL Beauty Top Secrets Lip Perfector

Kuruyan dudaklar da hassas ciltlilerin en büyük dertlerinden biri. Özellikle mat bitişli rujlar dudaklarını hemen kurutabilir. Bu durumun önüne geçmek için sana harika bir önerimiz var: YSL Beauty’nin Top Secrets Lip Perfector’ını dudaklarına uygulayabilir, hem kurumuş ve çatlamış görünümün önüne geçebilir, hem de rujunun duruşunu mükemmelleştirebilirsin. Dudak çizgilerini iyileştirici özelliği ile nasıl bir ruj sürersen sür, dudak makyajın mükemmel görünecek!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler