loader

Hassas gözlere sahip olanlar için 4 ipucu

Favoriye Ekle

Kızaran, şişen, kaşınan ve sulanan gözler... Eğer sen de hassas gözlere sahipsen, bu saydıklarımızı çok yakından tanıyor olmalısın! Ancak makyaj yapmaktan da vazgeçmek istemediğini tahmin edebiliyoruz. İhtiyacın olan tüm ipuçlarıyla ilgili olarak, işin uzmanından birkaç tavsiye aldık!

Renk sorunsalı

Armani Ulusal Makyaj Kreatif Direktörü Tim Quinn, hassas gözlülerin bazı renklere dikkat etmeleri gerektiğini vurgulayarak, "kırmızı veya mor tonlarını kullanmaktan kaçınıyorum. Çünkü bazı durumlarda hassasiyeti arttırıyorlar" diyor. Ayrıca "Göze kaçma riski olmadığı için krem far kullanılmasını öneriyorum" diye de ekliyor.

Kızarıklığa karşı önlem

Makyaj temizlemek, hassas gözlere sahip olanlar için hafife alınmaması gereken bir konu. Özellikle suya dayanıklı makyaj malzemeleri zor temizlendiği için, hassas gözlüler tarafından kullanılmaları tavsiye edilmiyor.

Ayrıca, ne kadar yorgun olursan ol, yatağa girmeden önce makyajını temizlemeyi bir daha vazgeçmemek üzere alışkanlığın haline getir. Sabaha kıpkırmızı gözlerle uyanmak istemeyeceğinden eminiz!

Eskilere elveda

Sıra eskiyen eşyalarını atmaya geldiğinde, bu durumdan hiç memnun olmadığını ve iki kere düşündüğünü biliyoruz. Özellikle bu eşyalar makyaj malzemesi olunca... Ama senin gibi hassas gözlüler için bunu yapmak elzem! Eskimiş ve tarihi geçmiş makyaj malzemeleri, hali hazırda hassas olan gözlerinde enfeksiyona sebep olabilir. Bu yüzden, sağlığın için, makyaj çantanı doğru gözden geçirmeye!

Hijyenin önemi

Makyaj fırçaları da temiz tutulmadıkları takdirde enfeksiyon riskini katlayanlardan. Bu yüzden haftada bir fırçalarını temizlemeni öneriyoruz. Fırçalarını yıkamak için yumuşak beyaz sabun ve ılık su kullanabilirsin.

Hassas gözlere sahip olanlar için 4 ipucu_1

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön