loader

Hatasız kul olmaz: En çok yaptığımız 4 makyaj hatası

Favoriye Ekle
Hatasız kul olmaz: En çok yaptığımız 4 makyaj hatası
null

Kabul ediyoruz, hatasız kul olmaz! Herkesin makyaj yaparken yaptığı ufak hatalar olabilir. Mesela, eyelinerını eşitleyememek, allığı yanlış yere sürmek gibi... Ama bazı hatalara da göz yumamayız. Çünkü bu küçük hatalar, makyajında komple yanlış bir görüntüye neden olabilir. Trendleri takip ettiğini belli edeceksin diye kendini palyaçoya çevirmek istemezsin, değil mi? Neyse ki makyaj.com sayesinde, en sık yapılan 4 makyaj hatasını öğrenip, makyaj becerini günden güne geliştirebilirsin! Hazır mısın?

Yanlış ton fondöten seçimi

Fondötenin rengi, makyajın için çok önemlidir. Cilt tonundan farklı fondötenler kullanmak, boyun bölgesinde renk eşitsizliğine neden olur.Bu sebeple cilt tonunun aynı renginde fondöten almalısın. Bunun için fondöten alırken, elinin üzerinde deneme yapmak yerine, temiz cildine uygulamalısın. Böylece %100 gerçek sonuçlar alabilirsin.

Editörün önerisi: Cildini olduğundan daha bronz göstermek istersen, cilt tonundan koyu fondötenler seçmek yerine, bronz makyaj yazımıza bakmalısın!

Dudak kalemini taşırma

Dudaklarını dolgun göstermek için dudak kaleminden yardım alabilirsin. Fakat dudak kalemini, dudak çizginden çok fazla taşırmamalısın yoksa palyaço gibi durabilirsin. Dudak makyajında doğallıktan şaşmamalısın.

Kalıp gibi duran farlar

Göz kapağına sürdüğün farı mutlaka karıştırmalısın. Göz kapağında karıştığımadığın farlar, kalıp gibi durup yapay bir görüntüye sebep olurlar. Göz makyajında mutlaka birkaç rengi karıştırarak, doğal bir görüntü oluşturmalısın.

Çok kalın kaşlar

Kalın kaşların moda olduğunu sağır sultan bile duydu ama abartmanın gereği yok, değil mi? Kaşlarda doğallık her zaman ön planda olmalıdır. Kaşlarına şekil vericen diye, olduğundan büyük çervçeve çizip, sahte bir görüntü oluşturmana gerek yok. Doğallığını koruyarak, kaşlarındaki boşlukları doldurman yeterli olacaktır.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön