loader

Hava muhalefetiyle baş et: Yağmurlu günler için güzellik önerileri

Favoriye Ekle

Tam da Nisan kapıyı çaldı, bahar geldi derken, beklenmedik bir soğuk hava dalgası ve yağmur bulutlarının içinde bulduk kendimizi. Üstelik şemsiye güzelliğimizi korumaya yetmiyor, saçlarımız nemden elektriklenirken, makyajımız akıp gidiyor... Senin de mi? Endişelenme, güzellik stili tercihleri, hazırlık ve su geçirmeyen makyaj malzemeleri ile her hava durumunda en güzel halinde kalacaksın! Hazırladığımız adımları takip et, havanın tadını çıkar. Yağmur berekettir ne de olsa!

1. Hazırlan:

Çantanda bu altı ürünün mutlaka olduğundan emin ol:
Islak mendil
Güneş kremi (yanlış duymadın!)
Saç bantları ve tel tokalar
Nemlendirici
Mendil
Blotting paper (yüzündeki fazla yağı almaya yarayan kağıtlar)

2. Ne kadar az o kadar iyi:

Yağmurlu günlerde makyajının olabildiğince sade olmasına özen göster. Göz makyajın için mutlaka su geçirmeyen eyeliner ve maskaralar kullan. Yoğun fondöten kullanımından uzak dur. Bunun yerine BB kremlerden yardım almayı dene.

3. Elektriklenmenin önüne geç:

Yağmurun nemle birleşmesi saçlarının kabarmasına neden olacak. Bunun önüne geçmek için, Saçlarının yeterince nemli olduğundan emin olmalısın. Evden çıkmadan önce saç uçlarına uygulayacağın saç bakım yağı saçlarının kabarmasının önüne geçecek!

4. Tırnaklarını unutma:

Ayakkabularının ıslanması pedikürüne zarar verebilir. Ojeni mutlaka bir top coat yardımı ile korumaya alarak, tırnaklarının uzun süre kusursuz görünmesini sağla.

Editörün önerisi: Yağmur bulutları içini karartmasın, canlı renklerde bir oje ile gününü renklendir!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön