loader

Havuz partisi makyaj ipuçları

Favoriye Ekle

Havuz partisine giderken yapabileceğin makyaj ipuçlarıyla karşındayız.

2017 yaz mevsiminde neredeyse her hafta sonu bir havuz partisi karşımıza çıkıyor. Birkaç sene önce olsa, havuz kenarında makyaj mı yapılır diye gülebilirdik, ama 2017 yılında havuz başı partilerinde makyajsız bir kız göremiyoruz.

Sen de doğal görünen ve en az o kadar havalı duran makyaj stilleriyle partinin gözdesi olabilirsin. Şimdi, havuz başı partilerinde dikkat etmen gereken makyaj ipuçlarını açıklıyoruz. 

1- Islak bitişli makyaj bazı kullan

Havuz partisi makyaj ipuçları_1

Havuz partilerinde doğal ten görünümü yaratmak için ıslak bitişli ten makyajı yapmalısın.

Islak ten makyajının temelinde canlı ve ışıltılı makyaj bazları yatıyor. Sen de içinde aydınlatıcı bulunan makyaj bazını cildine sürdükten sonra BB krem veya fondötenini uygulayabilirsin. 

Editörün önerisi: Eğer ıslak bitişli makyaj bazın yoksa günlük kullandığın makyaj bazının içine birkaç damla aydınlatıcı ekleyebilirsin.

2- Daha çok aydınlatıcı

 

Havuz partisi makyaj ipuçları_2

Aydınlatıcıyı çok sevdiğini biliyoruz ama havuz partilerinde aydınlatıcının dozajını bir tık arttırabilirsin. Elmacık kemiğinin üzerine, burun kemiğine ve dudak üzerine uyguladığın aydınlatıcı sayesinde havuz başı partisinin en parlak yıldızı sen olacaksın.

Editörün önerisi: Aydınlatıcının daha parlak görünmesi için krem aydınlatıcıları kullanmanı öneriyoruz.

3- Gün batımından ilham al

 

Havuz partisi makyaj ipuçları_3

Havuz partilerinin yapıldığı gün batımı saatlerine biz bayılıyoruz! Özellikle o gün batımı renklerinin yüzümüze yansıdığı fotoğraflar bizi bizden alıyor.

Havuz partisi için göz makyajı yaparken gün batımı tonlarından ilham almalısın. Turuncu, kahve ve kızıl tonlarını birleştirerek hem doğal görünen, hem de partiye uygun bir makyaj stili elde edebilirsin. Kirpiklerine iki kat maskara uygulayarak göz makyajını bitirebilirsin.

Editörün önerisi: Havuz başı, deniz kenarı gibi ıslak alanlarda makyaj yaptığında mutlaka su geçirmez maskara kullanmalısın. 

4- Ana tema: Doğallık

 

Havuz partisi makyaj ipuçları_4

Havuz başı partileri için sana verebileceğimiz en önemli ipucu: Doğal görün.

Yoğun ten makyajı, üzerine iddialı göz makyajı yaptığında havuz partisinde kendini rahat hissedemeyebilirsin. Sıcak havaların etkisiyle yoğun ten makyajın bozulabilir, iddialı göz makyajın akabilir.

Hem pratik, hem de gün boyu eğlenmene mani olmayacak makyaj stilleri tercih edersen çok daha havalı ve özgüvenli görünebilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler