loader

Hayallerindeki kirpik görünümü için 6 ipucu

Favoriye Ekle

Ünlü yıldızların kirpiklerine her zaman kıskanarak bakıyoruz ama aslında çoğu takma kirpik kullanıyor! Günlük hayatımızda sık sık takma kirpik kullanamayacağımıza göre çareyi hacim veren, uzun bir görünüm sağlayan maskaralarda buluyoruz. Peki, maskaraları nasıl uygularsak daha gür, Uzun ve dolgun kirpikler elde edebiliriz? İşte bunun cevabı yazımızda saklı!

1.İpucu

Kirpiklerinde biriken nemi azaltmak ve temizlemek için, gözlerini kapatıp temiz bir makyaj fırçasıyla kirpiklerini fırçalayabilirsin. Bunu yaparak, maskara uygulamadan önce kirpiklerini hazırlamaya yardımcı olursun.

2.İpucu

Doğru maskara fırçasını seçmek oldukça önemli. Her saç fırçasının farklı bir amaca hizmet ettiği gibi farklı maskara fırçaları da aynı şekilde farklı amaçlara hizmet ederler. Örneğin dolgun kirpikler için kalın ve sık kıllı maskara fırçasını kullanmalısın. Uzun kiprik görünümü için daha ayrık kıllı fırçaları kullanmalısın.

3.İpucu

 

Maskara tutuş açını değiştir! İnce kirpiklerini kıvırmakta zorlanıyor musun? Maskara fırçanı dik şekilde tutarak daha ince ve kısa olan alt kirpiklerini, göz pınarındaki kirpiklerini kıvırabilirsin. Eğer hacimli bir görünüm istiyorsan, maskara fırçanı yatay şekilde tutup, ucunu hafifçe titreterek uygulayabilirsin.

4.İpucu

Maskaranın sürekli göz kapağına bulaşmasından mı şikâyetçisin? Kartvizit kullanarak bu duruma engel olabilirsin. Üst kirpik diplerinin arkasına kartviziti yerleştirip maskarayı bu şekilde uygulayabilirsin.

5.İpucu

Maskaranın ikinci katını uygulamadan önce iyice kurumasını beklemelisin. Şu sırayı uygulayabilirsin: ilk önce üst kirpiklerine ilk katı uygulayıp, ardından alt kirpiklerine uygulayıp kirpiklerin kuruyunca bu aşamaları tekrarla.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler