loader

Hayat kurtarıcı 5 su geçirmez makyaj malzemesi

Favoriye Ekle

Yaz demek güneş demek, kum demek... Hal böyle olunca zamanımızın çoğunu havuz kenarında, deniz kıyısında geçiriyoruz. Peki, yaz sıcaklarında akmayan ve bozulmayan makyaj nasıl yapılır? Suya, kuma, neme karşı dayanıklı makyaj malzemeleri ile su geçirmez makyaj yapmak mümkün!

Su geçirmez makyaj malzemelerini yakından tanıyarak gün boyu denizde ve havuzda harika görünebilirsin. Plaj partilerinde ve havuz başı organizasyonlarında göz alıcı görünmek için bu makyaj malzemelerine ihtiyacın olacak.

1. Makyaj bazı kullan

1. Makyaj bazı kullan

Su geçirmez, kalıcı bir yaz makyajı yapmak istiyorsan öncelikle ten makyajında mutlaka makyaj bazı kullanmalısın. Yazın terlemeye karşı dayanıklı, deniz ve havuzda kalıcı olacak bir ten makyajı için, fondötenin cildinde daha uzun süre kalmasını sağlayacak bir makyaj bazı kullanmalısın. Makyaj bazı uyguladıktan sonra fondötenin tenine daha iyi tutunacak ve gün boyu yerinden kıpırdamayacaktır.

Sana önerimiz ise L’Oréal Paris Infaillible Super Grip Makyaj Bazı, resmen çift taraflı bant görevi görerek fondötenin cilde tutunmasını ve uzun saatler boyunca bozulmamasını sağlıyor. Bu baz aynı zamanda gözenek görünümünü gizlemeye, parlamayı kontrol altına alarak cildi matlaştırmaya da yardımcı oluyor. Özellikle yaz sıcaklarında bu makyaj bazı resmen sihirli bir etkiye sahip!

2. Göz kalemi

göz kalemi

Havuz/deniz kenarında göz makyajı yapmak istiyorum diyorsan, su geçirmez göz kalemlerini tercih etmelisin. Göz kalemlerini hem eyeliner hem de far olarak kullanabilirsin.

Dilersen su geçirmez göz kalemini ince bir çizgi olarak uygula, dilersen de göz kalemini uyguladıktan sonra dağıtarak buğulu göz makyajı görünümü ver. Tercih tamamen senin!

Editörün önerisi: Suya dayanıklı göz kalemi dendiğinde son zamanlardaki favorimiz Maybelline New York Tattoo Liner Jel Göz Kaleminden sana bahsetmezsek olmaz! Dilersen eyeliner gibi uygulayabilir, dilersen minik far fırçası ile dağıtarak buğulu bir göz makyajı yapabilirsin. Suya, neme ve bulaşmaya karşı dayanıklı olan bu göz kalemi sayesinde 36 saate kadar kalıcı yoğun renk etkisi görebilirsin. Maybelline göz kaleminin yerinden asla oynamayacağını şimdiden sana söyleyebiliriz.

3. Su geçirmez maskara

3. Su geçirmez maskara

Su geçirmez maskaralar hayat kurtarıyor! Sadece yazın değil, kış aylarında da su geçirmez maskaralar sayesinde gözyaşlarımız makyajımıza engel olmuyor (mutluluk gözyaşları tabii).

Yaz makyajında doğal ve natürel göz makyajlarını öneriyoruz. Bu nedenle maskaranı tek kat sürmek, günlük makyajın için yeterli olacaktır. Suya dayanıklı maskaralar arasında da favorimiz tabii ki Maybelline New York Lash Sensational Waterproof! Kirpiklerde yelpaze etkisi yaratan Maybelline maskara, tek tek ayrılmış, yoğun ve dolgun kirpiklerini ortaya çıkaracak. Hem gündüz, hem de gece makyajında kullanabileceğin bu maskarayı mutlaka tatil çantana eklemelisin.

4. Bronz ten makyajı

4. Bronz ten makyajı

Yaz aylarında bronz ten makyajını çok seviyoruz. Özellikle havuz partilerinde ıslak görünümlü bronz makyaj harika görünüyor.

Sen de bu makyaj stili için, içinde ışıltılar bulunan bronz tonlarındaki fondötenini kullanabilirsin. Veya bronz tonlarındaki aydınlatıcını, fondötenin içine ekleyerek daha doğal ve sanki güneşten yanmış gibi çekici bir görünüm yaratabilirsin. Biz yaz makyajında Lancome Custom Glow Drops Rose Glow aydınlatıcıyı mutlaka fondötenin içine birkaç damla ekliyoruz. Bronz makyajının daha kalıcı olmasını istiyorsan su geçirmez fondöten kullanmayı unutmamalısın.

5. Parlak dudaklar

5. Parlak dudaklar

Yaz makyajının en havalı tamamlayıcısı tabii ki parlak dudaklar. Sen de Color Riche Plump & Shine ruj renklerini kullanarak yaz makyajına ekstra parlaklık kazandırabilirsin. Formülündeki mentol özü ile dudaklarda gözle görülür dolgunlaştırıcı etki yaratan bu ruj, özellikle yaz düğünleri ve doğum günü partilerinde oldukça iddialı görünmene yardımcı olacak.

Yoğun pigmentli 9 özel renk seçeneği sayesinde dudaklarında uzun süre kalıcı etki yaratan Loreal rujun birkaç rengini tatil çantana eklemelisin. Yaz sıcaklarından dolayı kuruyan ve matlaşan dudaklarına bakım yapan Color Riche rujlar, % 40 değerli yağlar içeren besleyici formülüyle yaz aylarının favori ruju haline gelecek.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler