loader

Hayat kurtarıcı 5 su geçirmez makyaj malzemesi

Favoriye Ekle

Yaz demek güneş demek, kum demek... Hal böyle olunca zamanımızın çoğunu havuz kenarında, deniz kıyısında geçiriyoruz. Peki, yaz sıcaklarında akmayan ve bozulmayan makyaj nasıl yapılır?

Su geçirmez makyaj malzemelerini yakından tanıyarak gün boyu denizde ve havuzda harika görünebilirsin. 

1. Makyaj bazı kullan

Hayat kurtarıcı 5 su geçirmez makyaj malzemesi_1

Su geçirmez makyaj yapmak istiyorsan öncelikle ten makyajında mutlaka makyaj bazı kullanmalısın. Havuz kenarında ıslak görünümlü ten makyajı elde etmek için içinde ışıltılar bulunan makyaj bazlarını kullanmalısın. Makyaj bazı uyguladıktan sonra fondötenin tenine daha iyi tutunacak ve gün boyu yerinden kıpırdamayacaktır.

Sana önerimiz ise Nyx Professional Makeup'ın Studio Perfect Primer; ipek gibi yapısıyla fondötene harika bir zemin hazırlarken, bir yandan da ten makyajının ömrünü uzatıyor. Yaz aylarında tam ihtiyacımız olan şey!

2. Göz kalemi

Hayat kurtarıcı 5 su geçirmez makyaj malzemesi_2

Havuz/deniz kenarında göz makyajı yapmak istiyorum diyorsan, su geçirmez göz kalemlerini tercih etmelisin. Göz kalemlerini hem eyeliner hem de far olarak kullanabilirsin.

Dilersen su geçirmez göz kalemini ince bir çizgi olarak uygula, dilersen de göz kalemini uyguladıktan sonra dağıtarak buğulu göz makyajı görünümü ver. Tercih tamamen senin!

Editörün önerisi: Suya dayanıklı göz kalemi dendiğinde son zamanlardaki favorimiz Lancôme Le Stylo Waterproof Eyeliner kalemlerden sana bahsetmezsek olmaz! Dilersen eyeliner gibi uygulayabilir, dilersen de sünger aplikatörü ile dağıtarak buğulu bir göz makyajı yapabilirsin. Yerinden asla oynamayacağına emin olabilirsin!

3. Maskara

Hayat kurtarıcı 5 su geçirmez makyaj malzemesi_3

Su geçirmez maskaralar hayat kurtarıyor! Sadece yazın değil, kış aylarında da su geçirmez maskaralar sayesinde gözyaşlarımız makyajımıza engel olmuyor (mutluluk gözyaşları tabii).

Yaz makyajında doğal ve natürel göz makyajlarını öneriyoruz. Bu nedenle maskaranı tek kat sürmek, günlük makyajın için yeterli olacaktır. Suya dayanıklı maskaralar arasında da favorimiz tabii ki Maybelline New York Lash Sensational Waterproof!

4. Bronz ten makyajı

Hayat kurtarıcı 5 su geçirmez makyaj malzemesi_4

Yaz aylarında bronz ten makyajını çok seviyoruz. Özellikle havuz partilerinde ıslak görünümlü bronz makyaj harika görünüyor.

Sen de bu makyaj stili için, içinde ışıltılar bulunan bronz tonlarındaki fondötenini kullanabilirsin ama daha güzeli; L'Oréal Paris'in Glam Bronz Eau De Soleil'ini fondötenine karıştırarak (bir iki damla) harika bir bronzluk yakalayabilirsin.

5. Parlak dudaklar

Hayat kurtarıcı 5 su geçirmez makyaj malzemesi_5

Yaz makyajının en havalı tamamlayıcısı tabii ki parlak dudaklar. Sen de su geçirmez makyajını şeffaf dudak parlatıcınla tamamlayarak, kusursuz bir görünüm elde edebilirsin.

Şeffaf dudak parlatıcını ihtiyaç duyduğun anda yenileyerek; havuz başında ve plajda rahatlıkla kullanabilirsin. L'Oréal Paris Infaillable Lipglosslar'dan 101 Girl On rengi bizim en sevdiklerimizden!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön