loader

Hayatın Her Anına Dayanıklı Ten Makyajı!

Favoriye Ekle

Gün içinde karşılaşabileceğin her duruma dayanıklı, porselen gibi bir ten makyajı yapmanın tüm sırlarını açıklıyoruz!

Hayatın her anına dayanıklı, cildini pürüzsüz gösterecek, aynı zamanda da bozulmayan bir ten makyajına hangimiz hayır diyebiliriz? Yüksek kapatıcılık ve ekstra dayanıklılık sağlayan ama yüzde ağırlık yapmadan konforlu bir kullanım sunan Lancome Teint Idole ultra Wear fondöteni dayanıklılık testine soktuk. Bakalım gün içindeki zorlu şartlara ne kadar dayanıyor?

Dayanıklılık Testi: Lancome Teint Idole Ultra Wear Fondöten

lancome teint idole ultra wear fondöten

Lancome'un Teint Idole Ultra Wear fondöteni, 24 saat kalıcılık, yüksek kapatıcılık ve konforlu hissi sayesinde bizim için en iyi fondötenlerden biri. Bir fondötenden hem yüksek kapatıcılık, hem de doğal-mat bitiş etkisi bekliyorsan, Tein Idole fondöteni mutlaka denemelisin.

Ciltteki kusurları tek seferde gizleyen bu fondöten, ciltte hiç ağırlık yapmadığı için çok rahat ve konforlu bir kullanım sağlıyor. 24 saat boyunca da kalıcı olduğu için, bu pürüzsüz, porselen etkiyi gün boyu bozulmadan sürdürüyor. İşin en güzel tarafı ise 40 renk seçeneğinin olması. Cilt tonuna birebir uyan ve anında uyum sağlayan bu fondötenin tüm özellikleri bizden geçer not aldı. Yetmedi, bir de bu fondöteni dayanıklıklık testine soktuk. Bakalım günün her anında başımıza gelen zorlu durumlara, Lancome Teint Idole fondöten ne kadar dayanıklı?


Neme dayanıklı fondöten testi:

neme dayanıklı fondöten

Yoğun tempolu bir günlük yaşantıysa sahipsen, özellikle sıcak ve nemli havalarda ten makyajın, kalıcılık açısından sınıfta kalıyor olabilir. Sıcak ve nemli havalarda, fondötenin cildinde durması daha zor olabilir. Böyle zamanlarda özellikle burun çevresi ve çeneden fondötenin fire verebilir.

Lancome Teint Idole Ultra Wear fondötene yapılan nem testinde, %80 oranında (hamamdaki nem şartları) nem veren bir nem makinesi kullanılmış. Sonuç: Bu kadar nemden sonra yüze uygulanan havluda fondöten lekesi olmuyor. Kısacası hava ne kadar sıcak ve nemli olursa olsunun, Teint Idole fondöten ile ten makyajının kalıcılığı garanti.

Maske etkisi yapmayan fondöten testi

maske etkisi yapmayan fondöten testi

Bir fondötende bizi en çok rahatsız eden ve gün içerisinde aynaya baktığımızda tadımızı kaçıran durumlardan biri de maske etkisi olması. Özellikle yüksek kapatıcılık ve mat bitiş özelliği bulunan fondötenler, gün içerisinde yüzde ağırlık yaratarak maske etkisi yapabiliyor. Böylece fondöten ciltle bütünleşmemiş oluyor ve "Ben buradayım!" diyor.

Lancome Teint Idole Ultra Wear fondötene yapılan test ise şöyle: Teint Idole fondöteni kullananlar fondöteni uyguladıktan 1 saat sonra kontrol edildiğinde, %96,4 oranında fondötenin ince çizgilere ve gözeneklere dolmadığını söylemişler. Konforlu kullanımı sayesinde Teint Idole fondöten cilde çok kolay dağılıyor, bütünleşerek ciltle beraber hareket ediyor. Yüksek kapatıcılığa ve mat bitişe sahip olmasına rağmen yüzde ağırlık yaratmıyor ve maske gibi durmuyor.

Parlama yapmayan fondöten testi:

Parlama yapmayan fondöten testi:

Yağlı ve karma cilde sahip olanların gün içerisinde ten makyajlarındaki en büyük şikayetlerinden biri de ciltlerinin parlaması. Özellikle T bölgesinde görülen bu parlama, ten makyajının kusursuz görünümüne düşen bir gölge. Bu yüzden yağlı ve karma ciltlilerin parlamayı önleyen bir fondöten kullanmaları önemli.

Lancome Teint Idole Ultra Wear fondötene yapılan parlama testinde, fondötenin doğal-mat bitişi ve özel pigmentli formülü sayesinde ciltteki yağlanma ve parlamayı gün boyunca kontrol ettiği görülmüş. Teint Idole Ultra Wear fondöteni kullananların %100'ü yani tamamı, ciltlerinin parlamadığını belirtmiş.

Tere dayanıklı fondöten testi:

Tere dayanıklı fondöten testi:

Günün genellikle hareket halinde geçiyorsa veya spor yapma alışkanlığın varsa, bir fondötenden en büyük beklentin tere dayanıklı olmasıdır. Yoğun iş temposunun arasına sıkıştırdığın spor saatleri, makyajının bozulmasına sebep olmamalı, aksine spor sonrası hayatına kaldığın yerden devam edebilmen için tere dayanıklı olmalı.

Lancome Teint Idole Ultra Wear fondötene yapılan tere dayanıklılık testinde, fondöteni kullanan 30 dakika boyunca pedal çevirdikten sonra yüzündeki teri beyaz bir havlu ile kurulamış. Sonuç: Teint Idole fondöteni kullananların %84'ü tere ve bulaşmaya dayanıklı olduğunu söylemiş.

Oksitlenmeye dayanıklı fondöten testi:

Oksitlenmeye dayanıklı fondöten testi:

Şartlar ne olursa olsun, hava ister yağmurlu ister 40 derece olsun, bir fondötenle ilgili en önemli konulardan biri oksitlenmemesi. Uygulandıktan bir süre sonra renk değiştirmeye başlayan, gün içerisinde de oksitlenerek gittikçe turunculaşan fondötenler çekmecenin dibini boyluyorlar.

Lancome Teint Idole fondötene yapılan dayanıklılık testlerinde, fondötenin içerisindeki Ultramarin pigmentleri sayesinde oksitlenmediği görülmüş. Teint Idole fondöteni sürdüğün anla, akşam makyajını çıkardığın süre arasında bir renk farkı olmuyor. İşte bu mükemmel bir özellik! Oksitlenmeyen fondöten bizim için tam bir nimet.

Suya dayanıklı fondöten testi:

Suya dayanıklı fondöten testi:

Bahar aylarında aniden bastıran yağmurlar, ten makyajımızın karşısındaki en büyük engellerden biri. Bu hava değişimlerine karşı koyan, suya dayanıklı bir fondöten gerçekten de büyük bir kurtarıcı. Yanında şemsiye olmadığını bir düşünsene!

Lancome Teint Idole fondötenin suya dayanıklılık testi de geçer not alıyor: Su ciltten akıp gidiyor ve fondöteni yerinden oynatmıyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler