loader

Hayatını kurtaracak maskara uygulama ipuçları

Favoriye Ekle

Günlük olarak kullandığımız maskaraları uygulamanın bir sürü püf noktası olduğu kimin aklına gelirdi! Maskaranı tüpe pompalayış şeklinden, uygularken baktığın yere kadar birçok detay hacimli ve uzun kirpik görünümünü etkiliyor. Maskaralarla ile ilgili bilmen gereken tüm ipuçlarını öğrenip bakışlarınla göz kamaştırmaya hazır mısın?

Maskaralar hakkında bilmen gereken tüm kurtarıcı önerilerimizi aşağıda bir araya getirdik!

1. Maskara fırçanı tüpe pompalamamalısın.

1. Maskara fırçanı tüpe pompalamamalısın.

Bu hareket maskara tüpünün içine hava girmesine ve maskaranın daha çabuk kurumasına neden olur. Maskara fırçanı tek seferde tüpten çıkarmalı, fazla ürünü de kenarlara sıyırarak kullanabilirsin.

2. Maskara uygularken, maskaranın göz çevrene bulaşmaması için göz altlarına peçete yerleştirmeyi dene.

maskaranın göz çevrene bulaşmaması için

Böylece alt kirpiklerine maskara uygularken maskaran bulaşmayacak ve ten makyajını bozmak zorunda kalmayacaksın.

3. Maskaranı uygularken aşağıya doğru bak, böylece maskaranın göz kapağına bulaşma riskini azaltacaksın.

maskara

Maskaranın göz kapaklarına bulaşması en büyük sorunlardan biri. Buna engel olmak için, maskaranı uygularken aşağı doğru bakmalı ve maskaranı bu şekilde uygulamalısın.

4. Eğer gün içerisinde gözlerin sulanıyorsa, suya dayanıklı maskaraları tercih et.

suya dayanıklı maskara

Suya dayanıklı maskaralar sadece denize ve havuza girerken kullanmakla sınırlı değiller. Eğer hassas gözlerin varsa ve gün içinde gözlerin sulanıyorsa, maskaranın akma sorununa karşı suya dayanıklı maskaralar kurtarıcın olacak. L'Oréal Paris Bambi Eye Waterproof maskara, ceylan etkili gözler için favorilerimizden.

5. Eğer kirpiklerinin maskara uygularken birbirine yapıştığını düşünüyorsan, kirpik fırçası ile veya temiz bir maskara fırçası ile kirpiklerini tara.

maskara

Veya kirpikleri birbirine yapıştırmayan bir maskara tercih edebilirisin. Kirpikleri tek tek ayırma özelliğine sahip L'Oréal Paris Bambi Eye maskara, kirpiklere içten dışa doğru bir hacim vererek gözlerin ceylan etkisine kavuşmasını sağlıyor.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

6. Kirpik diplerine kolayca ulaşabilmek için maskaranı üst kirpiklerine uygularken göz kapağını boşta olan elinin yüzük parmağıyla kaldır.

maskara

Makyaj artistlerinden öğrendiğimiz bu yöntem sayesinde, maskara fırçası ile kirpiklerimizin en dip kısımlarına bile ulaşabiliyoruz! Bunu denedikten sonra kirpiklerinin ne kadar kıvrıldığını göreceksin.

7. Eğer kirpiklerin açık renkteyse, ekstra siyah formüllü maskaraları kullan.

L'Oréal Paris Bambi Eye Extra Black Maskara

Böylece sarı renkli kirpiklerini tamamen örtebilir ve ekstra siyah bir bitiş elde edebilirsin. Bunun için önerimiz, L'Oréal Paris Bambi Eye Extra Black maskara. Hem kocaman, ceylan etkili gözler, hem de simsiyah çekici bakışlar!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler