loader

Hazırız: Dışarı Çıkarken Canlı ve Enerjik Görünmenin Yolları

Favoriye Ekle

Uzun bir süreyi evde geçirdikten sonra, dışarı çıkarken canlı ve enerjik görünmeni sağlayacak makyaj tüyolarını seninle paylaşıyoruz!

Uzun bir süredir evlerimizdeyiz ve yavaş yavaş bu sürecin sonuna geldik. Kontrollü ve güvenli bir şekilde dışarı çıkmaya başladık. Hem dışarıda olmayı hem de dışarı çıkmak için hazırlanmayı çok özledik. Bunun başında da tabii ki makyaj yapmak geliyor! Her ne kadar evde olduğumuz sürede sıkıldıkça makyaj malzemelerimize sarılsak da, dışarı çıkmak için hazırlanmak başka bir keyif. Bu yazımızda, dışarı çıkarken canlı ve enerjik görünmenin yollarını seninle paylaşıyoruz. Şimdi güzellik zamanı ve pratik makyaj tüyolarımızla karşındayız!

Doğal, yokmuş gibi ten makyajı

Doğal, yokmuş gibi ten makyajı

Dışarı çıkarken artık hepimiz maske takmak zorundayız. Bu yüzden yoğun ten makyajları yapmak yerine, cildinin daha sağlıklı, canlı ve eşit tonda görünmesine yardımcı olacak renkli nemlendiricileri tercih edebilirsin. NYX Professional Makeup’ın Bare With Me renkli nemlendiricisi, orta-az kapatıcılığı ile cilt tonunu çok doğal bir şekilde eşitliyor, aydınlık ve ıslak bir bitiş veriyor. Bu sayede de cilt çok taze ve sağlıklı görünüyor. Vegan formüllü ve 8 saate kadar kalıcı olan bu renkli nemlendirici, en yorgun ciltlerin bile dinlenmiş görünmesine yardımcı oluyor.

Editörün Önerisi: Cildinin maske altında nefes almakta zorlanabileceğini düşünürsek, nemlendirme etkili bir makyaj bazı çok işine yarayabilir. NYX Professional Makeup Bare With Me Hydrating Jelly Primer’ı, jel formülü ile cildi nemlendirmek, ferahlatmak ve taze görünmesini sağlamak için en iyi makyaj bazlarından. Ayrıca yapışkan bir his bırakmıyor ve cilt tarafından hemen emiliyor.


Göz makyajına yoğunlaş

Göz makyajına yoğunlaş

Sürekli maske takacağımız için, dışarı çıkarken yapacağın makyajda gözlerine yoğunlaşabilirsin. Işıltılı ve canlı far tonları kullanarak, enerjik bir görünüm elde edebilirsin. NYX Professional Makeup Off Tropic far paletlerinden Shifting Sand, turuncu, kırmızı, bakır gibi parlak far tonlarını bulabileceğin, canlı yaz makyajları için en kullanışlı paletlerden. Yüksek pigmentasyonlu formülü ile yoğun opak renk veren bu far paleti, tozutmuyor ve tüm gün kalıcı. Kısacası yaz sıcaklarına dayanıklı, canlı ve enerjik bir göz makyajı için Off Tropic far paletlerini mutlaka denemelisin. Hasta La Vista rengi ise iddialı ve renkli göz makyajları için son derece kullanışlı.

nyx professional makeup epic wear eyeliner

Eğer göz makyajında eyeliner kullanmak istersen, sana harika bir önerimiz var: NYX Professional Makeup Epic Wear likit eyelinerlar tam sana göre. Suya dayanıklı, dağılmayan ve 48 saate kadar kalıcı bu eyelinerları hem gözlerinde eyeliner olarak, hem de vücuduna şekiller çizmek için kullanabilirsin. Esnek silikon ucuyla uygulaması son derece kolay olan bu Epic Wear Eyeliner, uyguladıktan bir süre sonra matlaşıyor ve sabitleniyor. Daha sonra da gün içinde dökülme, dağılma ve bulaşma yapmıyor. Ayrıca mavi, yeşil, beyaz, lila, kırmızı ve sarı gibi 8 farklı renk seçeneğinden birini kullanarak renkli bir eyeliner da çekebilirsin, tamamen sana kalmış!

Kirpik liftini etkili bir maskara

Kirpik liftini etkili bir maskara

Odak noktası gözlerinde olacağı için göz makyajını, kirpik liftingi etkili bir maskara ile tamamlayabilirsin. NYX Professional Makeup On The Rise Liftscara maskarası, özel formüllü silikon fırçasıyla en kısa kirpikleri bile dipten kaldırarak kıvıran bu maskara, verdiği hacimle kirpiklerde lifting etkisi yaratıyor. Ağırlık, dökülme ve bulaşma yapmadığı gibi üst üste uygulanabilir bir formüle sahip.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Doğal ve belirgin kaşlar

Doğal ve belirgin kaşlar

Dışarı çıkarken, göz makyajın kadar kaş makyajın da son derece önemli, hele ki asi kaşlara sahipsen. Biliyorsun ki son zamanlarda doğal, belirgin ve yukarı doğru taranmış kaş modelleri oldukça popüler. Bunun için şeffaf kaş maskarası tercih edebilirsin. NYX Professional Makeup Control Freak Kaş Jeli, kaşlarının gün boyu sabit kalmasını sağlamak için en kullanışlı şeffaf kaş maskaralarından. İstersen tek başına kullanabilir, istersen de kaşlarını kalemle şekillendirdikten sonra sabitlemek için kullanabilirsin. Hatta şeffaf maskara olarak kirpiklerinde bile kullanabilirsin!

Makyajını sabitle ve cildini ferahlat

Makyajını sabitle ve cildini ferahlat

Son adımda, yüzüne bir makyaj sabitleme spreyi uygulayarak hem makyajının yüzüne daha iyi oturmasını, hem de daha kalıcı olmasını sağlayabilirsin. NYX Professional Makeup Bare With Me makyaj sabitleme spreyi, doğal makyajının son adımında cildine ihtiyacı olan tazeliği ve ferahlığı vermek için ideal. Aloe vera ve salatalık içeren formülü ile cildi 8 saate kadar nemlendirdiği için, maske altında da cildinin nefes almasını sağlayacak. Cilde ıslak bir bitiş ve ferah bir etki verdiği için Bare With Me spreyi çantana atıp gün içinde dilediğin zaman uygulayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler