loader

Hedefimiz kusursuz ten görünümü, yolumuz "renk eşitleyici makyaj"

Favoriye Ekle

En kısa korku filmi: Koca bir akneyle uyanmak. Düşünsene, sabah uyandığında bu durumla karşı karşıya kalmak tüm günümüzü mahvetmeye yetebilirdi... Üstelik kendi ten rengine uygun kapatıcıyı bulmak da kolay bir iş değil. Neyse ki renk eşitleyici kapatıcı paletleri görevi klasik kapatıcılardan devralmaya hazır.

Eğer doğru kapatıcı tonunu bulmakta zorlanıyorsan, aramayı bırakabilirsin çünkü renk eşitleyici makyajda ihtiyacın olan kapatıcı renkleri: Mor, yeşil, somon ve sarı tonları. Evet, doğru duydun! Renk eşitleyici kapatıcı paletleri, koyu halkalar, kızarıklıklar, solgunluk gibi cilt problemlerini maskeliyor.

Göz altlarına mor bir kapatıcı uygulamaya çekiniyor musun? Rehberimizi okuduktan sonra kararını değiştireceğine eminiz.

Neden renk eşitleyici makyaj yapmalıyım?

Hedefimiz kusursuz ten görünümü, yolumuz \

Renk eşitleyici makyajı anlayabilmen için seni, ortaokuldaki resim derslerine geri döndürüyoruz. Renk tekerini hatırla ve her bir rengin karşısındaki diğer rengi nasıl nötrlediğini... Tam da bu sebeple kızarıklıkları maskelemek için yeşil rengi kullanacaksın. Nereden başlayacağını bilmiyorsan, ipleri elimize alıyoruz.

Makyaj çantana atman gereken tek kamuflaj paleti

Hedefimiz kusursuz ten görünümü, yolumuz \

The L’Oréal Paris Infallible Total Cover Color Correcting Kit, beş farklı tonda kapatıcı içeren krem formda bir kapatıcı paleti. Bu beş farklı ton, cilt kusurlarını maskelemeyerek kusursuz bir ten görünümü elde etmene yardımcı oluyor. Uygulaması ise çok basit! Seçtiğin tonu, yalnızca cilt kusurunun olduğu bölgeye uygula, ardından fondötenini veya BB kremini sür. Hangi tonu, hangi cilt sorunu için kullanacağın konusunda kararsızsan, okumaya devam et.

Problem: Koyu halkalar

İhtiyacın olan renk: Şeftali rengi 

Hedefimiz kusursuz ten görünümü, yolumuz \

Eğer göz altlarında koyu halkalar varsa, somon ve şeftali tonlarındaki kapatıcılar göz altlarındaki mor ve siyah rengi nötrlemene yardımcı olacak. Şeftali tonlarındaki kapatıcını göz altına ters bir üçgen şeklinde uygula ve dağıt.

Problem: Renk eşitsizliği

İhtiyacın olan renk: Sarı

Cildinde koyu lekeler mi var? Sarı tonlardaki kapatıcını kullan. Kapatıcını yanaklarına, alnına ve çenene uygula.

Problem: Kızarıklık

İhtiyacın olan renk: Yeşil

Hedefimiz kusursuz ten görünümü, yolumuz \

Renk tekerini hatırla, kırmızının karşısındaki renk yeşildi. Bu da kırmızıyı yeşil ile nötrleyebileceğin anlamına geliyor. Sebebi ne olursa olsun yüzünde oluşan kızarıklıkları yeşil kapatıcınla eşitleyebilirsin.  

Problem: Solgunluk

İhtiyacın olan renk: Mor

Solgun cilt görünümünden şikayetçiysen ve cildini aydınlatmak istiyorsan mor kapatıcıları dene. Mor renk cildindeki sarılıkları maskelemeye yardımcı olur.  Mor kapatıcını elmacık kemiklerine, burun kemiğine, alnına ve hatta göz pınarlarına bile uygulayabilirsin. 

Kapatıcımı nasıl uygulamalıyım?

Kuşkusuz seçtiğin kapatıcı kadar, onu nasıl uyguladığın da önemli. En kusursuz uygulama için makyaj süngeri kullan. Krem kapatıcını makyaj süngerine al ve tampon hareketlerle yüzüne uygula. Kızarıklık mı? Ne kızarıklığı?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/