loader

Hem Doğal Hem Gün Boyu Kalıcı Kaş Makyajının Sırları!

Favoriye Ekle

Doğal ve kalıcı kaş makyajı ilk seferde kulağa imkansız mı geliyor? Kalıcı kaş makyajı denilince hemen abartılı ve yoğun kaş makyajları düşünmen çok normal! Makyaj.com editörleri kalıcı kaş makyajının da doğal bir yöntemini buldu!

Uzun süre dayanıklı ve kaşlarda doğal bir etki bırakan kaş makyaj sırlarını anlatıyoruz. Kaşlarına doğal kalınlık kazandırmak için kalıcılığına çok güvendiğimiz kaş makyaj ürünlerini seninle paylaşma zamanı geldi! Suya, neme ve bulaşmaya karşı dayanıklı olan kaş makyaj teknikleri sayesinde her daim kaşlarını kusursuz gösterebilirsin.

Kaş boyuna dikkat et

Kaş boyuna dikkat et

Kaşlarının gün boyu kalıcı görünmesini istiyorsan kaş boyuna dikkat etmelisin. Uzun kaşlar gün içinde daha hızlı bozulabilir ve düşebilir. Kaşlarının düşük görünmemesi için düzenli olarak kaş makasıyla kesmeni öneririz.

Kaşlarını kesmek için daima kaş makası kullanmalısın. Kaş makasıyla uzayan kaşlarını düzenli olarak keserek kaş şeklini koruyabilir ve kaşlarının her daim taranmış gibi görünmesini sağlayabilirsin. Kaşlarını kesmeye alışık değilsen, sadece baş kısımlarını keserek de kaşlarının kusursuz gösterebilirsin.

Kalıcılığına güvendiğin kaş kalemlerini kullan

Kalıcılığına güvendiğin kaş kalemlerini kullan

Kaşlarının daha dolgun görünmesi için kaş kalemi kullanmanı öneririz. Kaş kalemi, kaşlarının aralarındaki boşlukların dolmasını ve kaşlarının daha kalın görünmesini sağlar. Doğal kaş makyajı yaparken far, pudra veya kaş pomadı gibi pudra bazlı kaş makyaj malzemeleri kullanmanı önermiyoruz. Kaş kalemi en doğal sonucu ortaya çıkarır.

Bizim kalıcılığına en çok güvendiğimiz kaş kalemlerinden biri Maybelline New York Tattoo Brow Kaş Kalemi 36H! Tam 36 saate kadar kalıcılığından bir şey kaybetmeyen Maybelline kal kalemi, kaşları en doğal şekilde dolduruyor ve sabitliyor. Kaşlarını doldurmadan önce kaş kaleminin arkasındaki tarakla kaşlarını aşağı doğru tara. Böylece kaşlarının aralarındaki boşluklar daha net bir şekilde ortaya çıkacak. Sonrasında ise kaş kalemiyle bu boşlukları doldur, en son adımda da kaşlarının tamamının üzerinden geç. Böylece kaşlarında daha eşit, dengeli ve doğal bir görünüm yakalarsın.

Maybelline kaş kaleminin kalıcılığı 36 saate kadar devam ettiği için kaş maskarası gibi sabitleyicileri kullanmana gerek kalmaz. Kaş tarağıyla kaşlarını yukarı doğru tarayarak kaş makyajını tamamlayabilirsin.

Güneş gözlüğü, şapka gibi aksesuarlara dikkat

Güneş gözlüğü, şapka gibi aksesuarlara dikkat

Kaşlarının gün boyu doğal ve kalıcı olması için kullandığın aksesuarlara da dikkat etmelisin. Kaşlarına değen güneş gözlüğü, kaş makyajının bozulmasına ve kaşlarının düşük görünmesine yol açabilir. Bu nedenle güneş gözlüğünü kaşlarından biraz aşağı takmanı öneririz.

Şapka kullanmak, rüzgarı ve güneş keseceği için kaş makyajının kalıcılığını destekler. Fakat kaşlarına yakın olan şapkalar kaş makyajını riske atabilir. Bu nedenle saç çizgisinde biten şapkaları kullanabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön