loader

Hemen beyaz göz kalemi alman için 5 neden!

Favoriye Ekle

Beyaz göz kalemi nedir ve nasıl sürülür? Adım adım anlatıyoruz!

Bazı makyaj ürünleri var ki, başlı başlarına bir makyaj ordusuna bedeller. Aslında hangimiz rujumuzu allık olarak, maskaramızı eyeliner olarak, allığımızı far olarak kullanmadık ki!

Son zamanların en popüler makyaj malzemelerinden biri olan beyaz göz kalemi kullanımını masaya yatırıyoruz! Beyaz göz kalemi ne işe yarar ve nasıl kullanılır sorularının yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsin!

Beyaz göz kalemi ne işe yarar?

1. Aydınlık etki verir

beyaz göz kalemi aydınlatıcı

Göze beyaz kalem sürmek bakışlara daha aydınlık bir etki veriyor. Beyaz göz kalemini göz pınarlarına uygulayarak daha aydınlık, ışıltılı bir göz makyajı elde edebilirsin.

2. Gözlerin daha büyük görünmesini sağlar

beyaz göz kalemi ile daha büyük gözler

Göz içine beyaz göz kalemi çekmek, gözlerinin çok daha büyük ve açık görünmesini sağlayacaktır. Bu sayede bakışların daha uyanık, gözlerin daha iri görünecek.

3. Dudaklarının daha dolgun görünmesini sağlıyor

beyaz göz kalemi ile dudak dolgunlaştırma

Beyaz veya ten rengi göz kalemini dudak çevrene uygulayarak dudaklarının daha iri ve belirgin görünmesini sağlayabilirsin. 

4. Aydınlatıcı olarak kullanılır

aydınlatıcı beyaz göz kalemi

Beyaz göz kalemini burun köprüsünde ve burnunun ucunda kullanabilirsin. Buralara çizgi ve nokta halinde uyguladıktan sonra hafifçe dağıttığında belirgin bir şekilde aydınlandığını göreceksin.

5. Renkli makyajları ön plana çıkarır

beyaz göz kalemi eyeliner makyaj

Canlı veya pastel renkler kullanarak yaptığın göz makyajını bir adım öteye taşımak için siyah göz kalemi yerine beyaz göz kalemi kullanabilirsin. Beyaz göz kalemi ile makyaj yaptığında havalı bir görünüm elde edebilirsin.

Beyaz Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

Beyaz göz kalemini tıpkı siyah veya kahverengi göz kalemini uyguladığın gibi kullanabilirsin. Gözlerine daha aydınlık bir etki eklemek için göz pınarlarına ve alt kirpiklerinin iç kısmına uygulayabilirsin.

Yeşil, mavi, pembe ve mor gibi renkli göz kalemleriyle birlikte kullanıp geometrik eyeliner modellerini deneyebilirsin.

Beyaz göz kalemi önerisi

beyaz göz kalemi önerisi

Bugüne kadar kullandığımız en iyi beyaz göz kalemlerinden biri NYX Professional Makeup Epic Wear Liner Sticks Pure White rengi. Yüksek pigmentasyonu ve 36 saate kadar kalıcı formülü sayesinde mükemmel sonuç veriyor. İster göz makyajında, ister göz içinde, nasıl kullanırsak kullanalım gün boyu kalıcılığını koruyor. Tek sürüşte tam bir beyaz renk veriyor ve gün içinde etkisini kaybetmiyor. Bu beyaz göz kalemi aynı zamanda vücut makyajında da kullanılabiliyor ve suya dayanıklı bir formüle sahip.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler