loader

Her cilt tonuna uygun kırmızı ruj

Favoriye Ekle

Her kadının makyaj çantasında kırmızı rujun olması gerektiğine inanıyoruz. Kırmızı dudaklar bir makyaj klasiği olmasının yanı sıra her stille kusursuz bir uyum yakalar. İster gösterişli bir gece elbisesinin içinde, ister kot ve tişört ile kırmızı rujunu kullanabilirsin. Peki senin için doğru kırmızı ruj rengini biliyor musun? Cevap, cilt tonunda saklı. Okumaya devam et ve kendin için en uygun kırmızı ruju bul.

Doğru kırmızı ruju nasıl bulabilirim?

Her cilt tonuna uygun kırmızı ruj_1

Öncelikle cilt alt tonunu öğrenmelisin. Eğer açık tenliysen ve cilt alt tonun soğuksa, mavi alt tonlu bir kırmızı ruj tercih etmelisin. Eğer buğday tenliysen ve cilt alt tonun sıcaksa, turuncu alt tonlu bir kırmızı ruj tercih etmelisin. Cilt alt tonunu öğrenmek için bileklerinin iç kısmına bakman yeterli. Eğer damarların mavi görünüyorsa soğuk, yeşil görünüyorsa sıcak alt tonlusun. Konu hangi bitişte bir ruj tercih edeceğine gelecek olursak, mat, ışıltılı veya kremsi, istediğin ruju tercih et, tercih tamamen kişisel zevkine kalmış!

Kırmızı ruj en doğru nasıl uygulanmalı?

Her cilt tonuna uygun kırmızı ruj_2

Cilt tonuna uygun kırmızı ruju bulduğuna göre sırada kırmızı rujunu dudaklarına doğru bir şekilde uygulamak var. Adımları takip ederek göz kamaştırıcı kırmızı dudaklara kavuşabilirsin.

1. Kırmızı rujunu kuru ve çatlak dudaklara uygulamak istemezsin, değil mi? Öncelikle dudaklarını ölü deriden arındırmalı ve dudak balmı yardımıyla nemlendirmelisin. Kullanmadığın temiz bir diş fırçası yardımıyla dudaklarını fırçala, ardından durula, kurula ve dudak balmını dudaklarına uygula.

2. Kırmızı rujunla aynı tonda bir dudak kalemi yardımıyla dudak çerçevenini belirginleştir ve çizdiğin çerçevenin içini dolur. Böylece kırmızı rujun dağılmayacak ve çok daha uzun süre kalıcı olacak.

3. Şimdi, kırmızı rujunu dudaklarına uygulama zamanı. Kusursuz bir uygulama için rujunu dudaklarına bir ruj fırçası yardımıyla uygulamayı deneyebilirsin.

İpucu: Kırmızı rujun tüm ilgiyi üzerine çekeceğinden, geri kalan makyajını sade ve minimal tutmalısın. Cilt tonuna uygun bir fondöteni cildine dağıtıp aydınlatıcınla elmacık kemiklerinin üzerini aydınlatabilirsin. Kaşlarını belirginleştirip, maskaranı sürerek geri kalan makyajını tamamlayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler