loader

Her gün makyaj, kötü beslenme, stres? Çözüm: Saf Kil maskesiyle #ANINDADETOKS etkisi

Favoriye Ekle

Son zamanlarda güzellik tutkunları en çok kil maskelerinden bahsediyor! Kil maskeleri uzun zamandır güzellik rutininin bir parçası olsa da, son zamanlarda popülaritesini arttırdığı su götürmez bir gerçek. Kadınlar kil maskelerinin ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını çok merak ediyor!

Peki, kil maskelerini bu kadar özel yapan ne? Ya da cildimiz için doğru kil maskesini nasıl bulabiliriz? Bu sorulara cevap bulmak ve L'Oréal Paris’in çok konuşulan Saf Kil Maskesi serisiyle tanışmak için okumaya devam etmeden önce aşağıdaki bilgilere de mutlaka göz atmalısınız:

  • Maske ve temizleyici jelden oluşan "Saf Kil ailesi" günlük ve haftalık kullanım rutinine çok uygun. 
  • Haftada bir veya iki kez kullanarak, yalnızca 10 dakikada temiz ve arınmış bir cilde kavuşabileceğin Loreal Kil Maskelerinin yanı sıra; günlük cilt temizliğin için özel olarak hazırlanmış Saf Kil Jelleri de oldukça pratik ve etkili.
  • Maske seçimini yapmadan önce, 5 tür maske içinden ihtiyacına en uygun olanı seçtiğinden emin olmalısın.

L'Oréal Paris Saf Kil Maske

  1. Kömür içeriği ile yorgun ve soluk görünen ciltlere anında detoks etkisi yapan, cilde ışıtlı veren "Saf Kil Detoks Maskesi".
  2. Arındırıcı özelliğe sahip okaliptüs özü sayesinde ciltteki fazla yağı ve kiri arındırarak matlaştıran "Saf Kil Arındırıcı Maske".
  3. İçeriğindeki kırmızı yosun özüyle gözeneklerde biriken kiri ve yağı temizleyerek pürüzsüz bir görünüm yakalamanı sağlayan "Saf Kil Peeling Maskesi".
  4. İçerisindeki 3 saf kil ve su yosunu özleri ile ciltteki siyah noktaları temizleyen ve gözenekleri sıkılaştıran "Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske".
  5. Yuzu limonu özü ile cilt tonunu eşitleyen ve aynı zamanda da cildi yoğun bir şekilde temizleyen "Saf Kil Eşitleyici Maske".

L'Oréal Paris Kil Maskelerinin Yapısı ve İçeriği

L'Oréal Paris Kil Maskelerinin Yapısı ve İçeriği

Kil maskeleri, çıktıkları ilk günden beri cilt bakım rutinlerimizin atlanmaz adımı. Peki bu kil maskelerinin içerisinde ne var? 3 saf kil ne anlama geliyor ve cilt bakımındaki görevleri neler?

L'Oréal Paris Saf Kil Maskelerinin içerisinde yer alan 3 saf kil: Arı kil, Montmorillonit kili ve Rhassoul kili. Arı kil, silikat bakımından zengin ve cildi fazla yağdan arındırarak dengeliyor, pürüzsüzleştiriyor.

Montmorillonit kili, mineraller bakımından son derece zengin ve cildi kusursuzlaştırmakla görevli. 

Rhassoul kili ise cildi temizlemeye yardımcı elementler bakımından zengin bir saf kil. Bu üç kil birleşip son derece kremsi ve kolay uygulanan bir yapı halini alıyorlar. En önemli özellikleri ise işlerini cildi kurutmadan yapıyor olmaları.

İhtiyacını belirlediğine ve seçimini yaptığına göre; sana uygun Saf Kil Maskeleriyle ilgili daha detaylı bilgiler yazının devamında seni bekliyor:

1. L'Oréal Paris Saf Kil Detoks Maskesi

L'Oréal Paris Saf Kil Detoks Maskesi

İhtiyacın ne?: Zaman içerisinde, hava kirliliği gibi dış faktörler cildin zarar görmesine; yorgun ve soluk görünmesine neden olur.

Maskenin içeriği ve faydası:

Karma cildin varsa

L'Oréal Paris Saf Kil Detoks Maskesi, kömür içeriyor. Mıknatıs özelliği sayesinde kir ve pürüzleri çeken kömür, 3 saf kil ile birleşerek cildi kurutmadan anında detoks etkisi sağlayarak, cildin ışıltısının açığa çıkmasını sağlıyor.Nasıl uygulamalısın?: L'Oréal Paris Saf Kil Detoks Maskesini makyajsız cildine eşit miktarda uygula, 10-15 dakika kadar bekle ve nemli bir havlu yardımı ile durula.

2. L'Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Maske

L'Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Maske

İhtiyacın ne?: Kir, yağ, makyaj kalıntıları ciltte birikerek; cildin yağlı görünmesine neden olabilir.

Maskenin içeriği ve faydası: L'Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Maske, arındırıcı özelliğe sahip okaliptüs özü içeriyor ve ciltten fazla yağı ve kiri arındırarak parlamayı azaltıyor.

Nasıl uygulamalısın?: Maskeyi makyajsız cildine eşit miktarda uygula, 10-15 dakika kadar bekle ve nemli bir havlu yardımı ile durula.

3. L'Oréal Paris Saf Kil Peeling Maskesi

L'Oréal Paris Saf Kil Peeling Maskesi

İhtiyacın ne?: Ölü deriler cilt yüzeyinde kalarak gün geçtikçe cildin sertleşmesine neden olabilir.

Maskenin içeriği ve faydası: L'Oréal Paris Saf Kil Peeling Maskesi içerdiği kırmızı yosun özüyle gözeneklerde biriken kiri ve yağı temizleyerek pürüzsüz bir görünüm yakalamanızı sağlıyor.

Nasıl uygulamalısın?: Maskeyi makyajsız cildine eşit miktarda uygula, 10-15 dakika kadar bekle ve nemli bir havlu yardımı ile durula.

4. L'Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske

L'Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske

İhtiyacın ne?: Özellikle T bölgesinde yoğunlaşan siyah noktalar ve genişlemiş gözenek görünümünü gidermek.

Maskenin içeriği ve faydası: L'Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske, içerdiği su yosunu özüyle cildi kurutmadan siyah noktalardan arındırıyor. Düzenli kullanıldığında gözeneklerin günden güne sıkılaştığını görebilirsin.

Nasıl uygulamalısın?: Maskeyi makyajsız cildine eşit miktarda uygula, 10-15 dakika kadar bekle ve nemli bir havlu yardımı ile durula.

5. L'Oréal Paris Saf Kil Eşitleyici Maske

L'Oréal Paris Saf Kil Eşitleyici Maske

İhtiyacın ne?: Ciltte var olan renk eşitsizliklerini gidermek ve daha canlı, temiz ve ışıltılı bir cilde sahip olmak.

Maskenin içeriği ve faydası: L'Oréal Paris Saf Kil Eşitleyici Maske, 3 saf kil ve Yuzu limonu özleriyle cildi kurutmadan tüm kirlerden arındırıyor, yoğun bir temizlik yapıyor ve cilt tonunu eşitliyor. Düzenli olarak kullandığında cildinin çok daha canlı, ışıltılı ve eşitlenmiş göründüğünü fark edeceksin.

Nasıl uygulamalısın?: Maskeyi makyajsız cildine eşit miktarda uygula, 10-15 dakika kadar bekle ve nemli bir havlu yardımı ile durula.

Saf Kil Jeller ile günlük cilt bakımı!

Saf Kil Jeller ile günlük cilt bakımı!

En çok hoşumuza giden yanları: L’Oréal Paris Saf Kil Jellerin günlük kullanım imkanı sağlaması ve her cilt tipine uygunluğu ile cildi kurutmayacak çözümler sunması.

Saf Kil Jellerin, maskeler ile aynı özleri içermeleri, cildi maskeye hazırlamayı kolaylaştırırken aynı zamanda farklı özleri deneyebilmeyi de mümkün kılıyor. 

Nasıl uygulamalısın?: Saf Kil Jelleri, maskeden önce her sabah ve akşam makyajsız cilde; özellikle alın, burun ve çene bölgelerine, dairesel hareketlerle masaj yaparak uyguladıktan sonra durulayabilirsin.

Kil maskelerini cilt bakım rutinine nasıl eklemelisin?

Kil maskelerini günlük cilt bakım rutinine eklemek oldukça kolay! En iyi sonuçlar için seçtiğin Saf Kil Maskelerini haftada bir veya iki defa uygulayabilirsin.

Rutin: Cildini temizle, maskeyle arındır ve ardından nemlendiricini uygulayarak nemi cildine hapset. İşte bu kadar basit!

Kil maskesi sonrası nasıl bir nemlendirici kullanabilirim diye düşünüyorsan, L'Oréal Paris Nem Terapisi'ni şiddetle öneriyoruz. Bu harika nemlendirici bakımla ilgili daha detaylı bilgi almak istersen,

bu yazımıza

mutlaka göz atmalısın!Bonus: Multi-masking

Bonus: Multi-masking

Cildinii farklı bölgelerinin farklı ihtiyaçları olabilir:

Örneğin T bölgen gün içinde yağlanırken, cildinin geri kalanı ışıltıya muhtaç olabilir. Hepsine aynı anda çözüm sunmak için multi-masking metodunu deneyebilirsin. Üstelik bu metod çok da eğlenceli! 

Eğer karma bir cildin varsa sen de bu yöntemi denemelisin! 

Cildinin farklı bölgelerine farklı maskeler uyguladıktan sonra bizimle #selfie’ni paylaşmayı sakın unutma!

Kil maskelerini, güzellik rutininize eklemek işte bu kadar kolay. Cildinizin ihtiyaç duyduğu maskeyi bulun ve cildinize uygulayın. Saf Kil Maskesiyle #ANINDADETOKS etkisi!

Keyifli güzelleşmeler!

Yorumlar

2 Yorum

Makyaj.com Üyesi 18 Nis 2020 - 17:56

Loreal Paris Detoks. Maskesini daha yeni denicem umarım söylediğiniz kadar vardir.????????????????????????

2 Kişi faydalı buldu
Faydalı Buldum
2 Kişi faydalı buldu
18 Nis 2020 - 17:56

Daha Fazla Göster

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler