loader

Her gün makyaj yapanlara önemli tüyolar

Favoriye Ekle
Her gün makyaj yapanlara önemli tüyolar

Eğer işin gereği ya da makyaj tutkundan, günlük olarak makyaj uyguluyorsan, diğerlerine göre biraz daha dikkatli olmalısın. Genel geçer bir yanılgıya göre makyaj uygulamak cilde zarar veriyor. Yanlış. Makyajını temizlememek ve makyaj malzemelerinin hijyenine dikkat etmemek cildine zarar veriyor. Senin gibi sık makyaj yapan birinin bunu zaten biliyor olması gerek, değil mi? Gerekli adımları at, makyajını gönül rahatlığıyla uygula. 

Makyaj malzemelerinin temizliği

null

Kaynak: Pinterest

Makyaj malzemelerin ne yazık ki bakterilerin üremesi için uygun ortamı sunabiliyor. Makyaj malzemelerini asla arkadaşlarınla paylaşmamalı ve düzenli olarak alkolle temizlemelisin. 

Son kullanma tarihlerine dikkat

null

Evet, makyaj malzemelerinin de raf ömrü var. Makyaj malzemelerine ne zaman güle güle demen gerektiğini öğrenmelisin.  Yukarıdaki kodlar makyaj malzemelerinin altında yer alıyor ve  ürünün kaç ay kullanım ömrü olduğunu gösteriyor.

Fırça temizliği

null

Yine hijyenik bir makyaj uygulaması için makyaj fırçalarının temizliği de son derece önemli. Bize kalırsa haftalık olarak makyaj gereçlerini temizle. Makyaj fırçalarımızı nasıl temizlemeliyiz öğrenmek için aşağıdaki videodan yardım alabilirsin. 

Fırçalarını nasıl temizlemelisin?

Su, alkol ve sabun yardımıyla makyaj fırçalarını temizleyebilirsin. 

Cilt temizliği

Cilt temizliği de bir o kadar önemli. Uyumadan önce mutlaka makyajını temizlemelisin. Makyaj öncesi ve sonrasında cildini temizlemeyi, arındırmayı ve nemlendirmeyi de unutma. 

Makyajını silmeyi unutmamak için deneyebileceğin yöntemler! 

Dur tahmin edelim, eve yorgun argın döndüğünde bir an önce kendini yatağa atmak istiyor, makyajını silmeye üşeniyorsun. Bir kereden birşey olmaz deme, olur. Makyajını temizlemeyi unutmamak için makyaj çıkarıcını her zaman elinin altında bulunudur. Baş ucuna makyaj temizleyici mendiller de koyabilirsin. Yine yatağının kenarına miniik notlar yapıştırarak kendine makyajını çıkarman gerektiğini hatırlatabilirsin. 

Senin dikkat ettiğin noktalar neler?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön