loader

Her kadının bilmesi gereken 20 güzellik hilesi

Favoriye Ekle

Mutlaka bilmen gereken, hayatını kolaylaştıracak 20 güzellik hilesini bir araya getirdik!

1. Makyaj bazı yerine nemlendirici

Makyaj bazı yerine nemlendirici

Makyaj bazını yanına almayı unutmuş olabilirsin, hatta bir makyaj bazın olmayabilir. Bu yüzden endişelenmene gerek yok, cildinin kusursuz görünmesi için nemlendiricini makyaj bazı olarak kullanabilirsin.

Önerimiz: L'Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu

2. Biten maskaranı çöpe atma

Biten maskaranı çöpe atma

Biten maskaralarını çöpe atmayıp, fırçasını temizledikten sonra kullanmaya devam edebilirsin. Kirpiklerine yanlışlıkla fazla maskara uyguladığında, topaklandığında, kirpiklerini ayırmak için eski maskaranın fırçasını kullanabilirsin.

3. Transparan pudra ile mat ruj

Transparan pudra ile mat ruj

Satin bitişli rujun için "Keşke mat olsaydı!" diyorsan, ufak bir makyaj tüyosu ile rujunu mat bir bitişe kavuşturabilirsin. Tek yapman gereken rujunu uyguladıktan sonra üzerinden hafifçe transparan pudra ile geçmek.

Önerimiz: Maybelline Fit Me Transparan Pudra

4. Hem ruj hem allık

Hem ruj hem allık

Pembe, gül kusurusu ve kırmızı tonlu rujlarını allık olarak da kullanabilirsin. Eğer allığını yanına almayı unutursan sakın dert etme! Rujunu yanaklarına uygula ve parmaklarınla dağıt. Hatta krem bitişi sayesinde allığın çok daha kalıcı olacaktır.

Önerimiz: Maybelline Super Stay Matte Ink Crayon 20 Enjoy The View

5. Parlak rujlar harika bir aydınlatıcı oluyorlar

Parlak rujlar harika bir aydınlatıcı oluyorlar

Eğer yüzünde ıslak bitişli bir aydınlık etki elde etmek istersen, dudak parlatıcını aydınlatıcı olarak kullanabilirsin. Bizim bu konuda en severek kullandığımız rujlar ise L'Oréal Paris'in Plump & Shine dudak dolgunlaştırıcı rujları.Aydınlatıcı olarak kullanıldıklarında çok doğal, aydınlık bir etki veriyorlar.

6. Kolay eyeliner hilesi

Kolay eyeliner hilesi

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Eğer eyeliner çekme konusunda zorlanıyorsan sana harika bir makyaj tüyomuz var: İşine yaramayan bir kartviziti gözünün kenarına oturt ve eyeliner kuyruğunu kartvizitin bitişine hizalayarak çek. İz bırakmadan, keskin bir eyeliner nasıl çekilir diye düşünmene artık gerek kalmadı!

Önerimiz: NYX Professional Makeup Epic Ink Liner

7. Pürüzsüz dudaklara sahip olmak için

Pürüzsüz dudaklara sahip olmak için

Sen de bizim gibi bir mat ruj bağımlısıysan, dudaklarının kuru ve çatlak görünmesine tahammül edemiyor olmalısın. Mat rujunun dudaklarında kusursuz görünmesini sağlamak için makyaja başlamadan önce dudaklarına peeling yapabilirsin.

Önerimiz: Garnier Kayısı Peelingi

8. Gözlerini nasıl büyütebilirsin

Gözlerini nasıl büyütebilirsin

Gözlerinin küçük görünmesinin sebebi, göz kapaklarının düşük olmasından kaynaklanıyor olabilir. Eğer kaşlarınla gözlerin arasındaki mesafe kısaysa, kaşlarının altını aydınlatarak gözlerinin daha büyük görünmesini sağlayabilirsin.

Önerimiz: Maybelline Master Chrome Molten Rose Gold Aydınlatıcı

9. Asi bebek saçlarını yok et

Asi bebek saçlarını yok et

Saçlarını atkuyruğu modelinde topladığında çıkan bebek saçların seni rahatsız ediyorsa, çok kolay bir tüyomuz var: kullanmadığın bir diş fırçasını bu işe ayır ve saç spreyi sıkarak bebek saçlarını geriye doğru tara. İşte sana kusursuz atkuyruğu, hem de 2 dakikada!

10. Göz altı şişkinliğini yok et

Göz altı şişkinliğini yok et

Eğer önemli bir yere gideceksen ve hazırlanmak için az vaktin varsa, bu tüyomuzla göz altı şişkinliklerinden kolayca kurtulabilirsin. Göz altına uygulayacağın kağıt maskeyi 15 dakika buz dolabında beklet! Ferahlatıcı etkisi ile kısa sürede mükemmel görüneceksin.

Önerimiz: Garnier Nem Bombası Göz Şişkinliğine Karşı Kağıt Göz Maskesi

11. Bronzer ile kontür yap

Bronzer ile kontür yap

Eğer yüzünü boyutlandırmak ve daha ince görünmesini sağlamak istiyorsan, bunu yapmak için kontür pudrasına ihtiyacın olacak. Eğer kontür ürünün yoksa hiç dert etme, bronzerını da yüzünü boyutlandırmak için kullanabilirsin. Elmacık kemiklerinin altına, alın kenarlarına, çene hattına ve burun kenarlarına bronzerını kontür yaparak uygulayabilirsin.

Önerimiz: Maybelline New York City Bronzer 200 Medium Cool

12. Sağlıklı ve taze bir cilt için

Sağlıklı ve taze bir cilt için

Eğer cildinde içten gelen bir aydınlık olsun, cildin çok daha sağlıklı ve taze görünsün istiyorsan fondötenine 1-2 damla likit aydınlatıcı karıştırabilirsin. Bu yöntemin vereceği doğal ışıltı gerçekten seni mutlu edecek.

Önerimiz: L'Oréal Paris Glow Mon Amour Likit Aydınlatıcı 02 Loving Peach

13. Kusursuz kırmızı ruj sürmek için

Kusursuz kırmızı ruj sürmek için

Kırmızı ruj kullanmayı seviyor ama bir türlü düzgün süremiyorsan sana bu işi kolayca çözmen için bir makyaj tüyomuz var. Kırmızı rujunu sürdükten sonra ince bir fırçaya kapatıcı al ve taşan yerlerin üzerinden geç. İşte sana kusursuz kırmızı dudaklar!

14. Vücudunu aydınlat

Vücudunu aydınlat

Aydınlatıcılar sadece yüz için değil! Bu ışıltılı etkiyi vücutta da çok seviyoruz. Eğer sen de vücut aydınlatıcını kendin yapmak istersen, nemlendiricinin içine likit aydınlatıcından karıştırabilirsin. Nasıl yapabileceğini bu yazımızda detaylıca anlattık!

15. Farların etkisini artır 

Farların etkisini artır

Göz makyajında kullandığın farların daha çok renk vermelerini istiyorsan, far fırçana makyaj sabitleme spreyi sıkabilirsin. Özellikle ışıltılı ve metalik farlarının etkisini bu yöntemle iki katına çıkarabilirsin!

16. Buğulu eyeliner için

Buğulu eyeliner için

Eğer bakışlarını belirginleştirmek istiyor ama bunun için eyeliner kullanmak istemiyorsan, daha buğulu bir sonuç için farlarından yardım alabilirsin. Tek yapman gereken kesik uçlu far fırçana bir miktar makyaj sabitleme spreyi sıkmak ve farı eyeliner gibi uygulamak.

17. Koyu renkli fondötenlerini değerlendir

Koyu renkli fondötenlerini değerlendir

Eğer elinde tenine çok koyu gelen bir fondöten varsa, bronzer olarak değerlendirebilirsin. Aynı zamanda yüzünü boyutlandırmak için kullanabileceğin koyu renkli fondötenini artık çöpe atmak zorunda değilsin!

18. İnatçı göz altı morluklarını gizle

İnatçı göz altı morluklarını gizle

Eğer göz altlarındaki morluklar çok yoğunsa ve kapatıcı yeterli gelmiyorsa, somon renkli kapatıcıları kullanabilirsin. Somon ve pembe renkli kapatıcılar, göz altındaki morlukları nötrleyeceği için daha yüksek bir kapatıcılık elde edebilirsin. Sonra üzerine kendi rengindeki kapatıcıyı uygulayarak tamamlayabilirsin.

Önerimiz: Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı Fair

19. Bulaşan maskara izini gizle

Bulaşan maskara izini gizle

Maskarayı kirpik dibinde iz bırakmadan uygulamak bazen imkansız olabiliyor. Maskarayı kirpik dibine oturttuğunda, ister istemez göz kapağına bulaştırabilirsin. Bu riskin önüne geçmek için kirpik diplerine koyu renkli bir göz kalemi veya far uygulayabilirsin. Böylece hem kirpiklerini daha belirginleştirmiş olacaksın hem de maskaran bulaşsa da belli olmayacak.

20. "Cakey" görünümü yok et

Her kadının bilmesi gereken 20 güzellik hilesi_1

Mat bitişli ten makyajlarını seviyor, bir de üzerine makyajının kalıcılığını artırmak için pudra uyguluyorsan, "cakey" dediğimiz o yopun pudralı görünümden de dertli olabilirsin. Bu görünümün önüne geçmek için en yakın arkadaşların makyaj sabitleme spreyleri. Pudralı görünümü alıp makyajının daha doğal görünmesini sağlayacak makyaj spreylerini yanından ayırma, hatta gün içinde tazelemek için de uygula.

Önerimiz: NYX Professional Makeup Bare Wtih Me Makyaj Sabitleme Spreyi

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler