loader

Her kadının bilmesi gereken 5 makyaj hilesi

Favoriye Ekle
Her kadının bilmesi gereken 5 makyaj hilesi

Makyaj sanatında uzmanlaşmanın, pratik istediği aşikar. Ancak profesyoneller gibi makyaj yapmak sandığından daha kolay. 

İşleri kolaylaştırmak için, makyaj yaparken hayatını kurtaracağına inandığımız 5 makyaj hilesini bir araya getirdik. Bakalım bu makyaj taktiklerinden kaçını biliyorsun!

1. Yüz şekline göre kontur yap

Her kadının bilmesi gereken 5 makyaj hilesi_1

Yüz şekline anında farklı bir görünüm kazandırabilme gücüne sahip kontur makyajlarını eminiz ki duymuşsundur. Kontur makyajını nasıl uygulayacağın, aslında yüz şekline bağlı olarak değişse de, aklında şu basit kuralı bulundurabilirsin: Kontur ürününü, saklamak veya geri plana atmak istediğin kısımlara, aydınlatıcı makyaj malzemeni ise ön plana çıkarmak istediğin noktalara uygulamalısın. 

2. Kaş şekillendirirken bu iki şeye dikkat et. 

Her kadının bilmesi gereken 5 makyaj hilesi_2
  • Kalın kaşlar aynı zamanda, yüz hatlarının daha dengeli görünmesini sağlar. Örneğin, iri gözlerin varsa kalın kaşlar, orantılı bir görünüm yakalamanı sağlayacak. Aynı zamanda, eğer küçük gözlerin varsa, kalın kaşlar gözlerinin daha da iri görünmesini sağlayacak. 
  • Kaşlarının gözlerinle arasındaki mesafeye dikkat et. Eğer mesafe genişse, kalın kaşlarla daha dengeli bir görünüm yakalayabilirsin. Eğer mesafe kısaysa, daha ince kaşlar ideal olacaktır. 

3. Eyeliner uygulamanın kolay yolu

Her kadının bilmesi gereken 5 makyaj hilesi_3

Tek seferde kuyruklu eyeliner çekmek, kimse için kolay sayılmaz. İşleri kolaylaştırmak için eyeliner çekmeye kuyruk kısmından başla, ince uçlu likit eyelinerınla önce taslağı oluştur, ardından oluşturduğun çerçevenin iç kısmını doldur. 

4. Kirpiklerini kolayca kıvırmak için, kirpik kıvırıcını ısıt.

Her kadının bilmesi gereken 5 makyaj hilesi_4

Kirpik kıvırıcını, 30 saniye kadar kurutma makinasına tut. Kolayca ısınan metal kirpik kıvırıcın, kirpiklerini de kolayca kıvırmana yardımcı olacak.

5. Dolgun dudak görünümüne kavuşman için iki ayrı adıma ihtiyacın var...

Her kadının bilmesi gereken 5 makyaj hilesi_5

Daha dolgun görünen dudaklar için beyaz kalemini dudaklarının ortasına uygulayarak, dudaklarının orta kısmını aydınlat. Lip gloss uygulayarak etkiyi ikiye katla! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön