loader

Her kadının bilmesi gereken kapatıcı hileleri

Favoriye Ekle

Her kadının makyaj çantasında mutlaka bulunması gereken ürünlerden biri de kapatıcılardır. Cilt kusurlarını gizleyen, sivilce izlerini görünmez yapan en iyi kapatıcılar, cildini çok daha kusursuz gösterecektir. Kapatıcıyı sadece yoğun makyaj yaptığın günlerde değil, az veya sıfır makyaj yaptığın günlerde de kullanabilirsin. Peki, kapatıcını nasıl daha etkili kullanacağını biliyor musun? Şimdi sana anlatacağımız kapatıcı hileleri çok işine yarayacak!

Kapatıcı ile sivilce izlerini gizlemek

Kapatıcı ile sivilce izlerini gizlemek

Sivilce ve sivilce izlerini, cildindeki lekeleri gizlemek için yüksek kapatıcılığa saip ama aynı zamanda da cildinde ağırlık yaratmayacak bir kapatıcıya ihtiyacın var. Makyajında fondöten kullanmasan bile birkaç kapatıcı dokunuşuyla pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsin. Tek yapman gereken cilt tonunla aynı renkte bir kapatıcıyı gerek görüğün yerlere uygulamak ve dağıtmak.

Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı, ince yapısı ve yüksek kapatıcılığı ile tüm sivilce izlerini gizlerken aynı zamanda doğal bir bitiş elde etmeni sağlayacak. İstersen tek başına istersen de fondötenin üzerine pratik bir şekilde kullanabilirsin.

Göz altı morluklarını gizlemek için doğru kapatıcı tonunu seçmek

Göz altı morluklarını gizlemek için doğru kapatıcı tonunu seçmek

Göz altındaki morluklardan ve göz çevrendeki koyu halkalardan şikayetçiysen, kapatıcı rengi seçimine ekstra dikkat etmelisin. Somon ve pembe alt tonlu kapatıcılar, göz altındaki morlukları nötrleyerek çok daha kusursuz bir sonuç elde etmene yardımcı olacak. Üzerine yine kendi tonundaki kapatıcını uygulayarak göz altı morluklarını tamamen silebilirsin.

Maybelline New York'un Instant Anti Age Eraser kapatıcılarından Fair rengi, pembe alt tonu ile göz altındaki morlukları gizlemek için en ideal renklerden. Sünger aplikatörü ile çok pratik bir şekilde uygulanabilen bu kapatıcı, incecik yapısı ile göz çevresinde hiç ağırlık yaratmıyor. Çizgilere dolmadığı gibi kalıcılığını da tüm gün boyunca koruyor.

Editörün önerisi: "Concealer nedir ve nasıl kullanılır?" makalemize göz atarak kapatıcılar hakkında çok daha detaylı bilgiye sahip olabilirsin.

Doğru kapatıcı rengini seçmek

Doğru kapatıcı rengini seçmek

Kapatıcı rengi seçerken oldukça dikkatli ve hassas olmalısın. Eğer cildinden çok açık renkli kapatıcıları tercih edersen cilt kusurlarını gizlemek yerine daha çok meydana çıkarabilirsin. Bu nedenle kapatıcı alırken mutlaka boynunda denemeli ve yüzünle aynı renk olmasına dikkat etmelisin. 

Kapatıcıyı elinin üzerinde değil, yüzünde deneyerek almalısın. Renk seçimi yaparken cilt renginden en fazla 1 ton açık rengi tercih ederek doğal bir sonuç elde edebilirsin. Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'nın 7 renk seçeneği, cilt tonuna birebir uyan rengi bulmanı kolaylaştıracak.

Kapatıcını aydınlatıcı olarak uygulamak

Kapatıcını aydınlatıcı olarak uygulamak

Kapatıcını sadece cilt kusurlarını gizlemek için değil, yüz hatlarını ortaya çıkarmak için de kullanabilirsin. Son zamanlarda oldukça popüler olan strobing tekniğini kapatıcın ile uygulayabilirsin.

Cilt tonundan birkaç ton daha açık kapatıcını alnına, göz altlarına ters üçgen çeklinde, elmacık kemiklerinin altına, burun çizgine ve çenenin ortasına uygulayarak yüzünü aydınlatabilirsin. Maybelline Age Rewind, yeni adıyla da Instant Anti Age Eraser Kapatıcı, incecik yapısı ile yüzünü aydınlatman için ideal.

Kontür uygulaması için koyu renkli kapatıcılardan yardım al

Kontür uygulaması için koyu renkli kapatıcılardan yardım al

Açık tonlu kapatıcınla yüzünü aydınlatabileceğin gibi koyu renkli kapatıcınla kontür yaparak da yüzünü boyutlandırabilirsin. Kremsi yapısıyla çok kolay dağılacak ve kontür pudralarına oranla daha kalıcı olan kapatıcılarla çok doğal bir sonuç elde edebilirsin.

Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'nın 149 Deep Bronze rengini kontür uygulaması için tercih edebilirsin. Cilde verdiği doğal gölge ile gerçekten çok etkili bir sonuç elde edeceksin. Burun kenarlarına, alın köşelerine, elmacık kemiklerine ve çene çizgine uygulayarak yüzünü çok pratik bir şekilde boyutlandırabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler