loader

Her Türk Kızının Bilmesi Gereken 8 Makyaj Önerisi

Favoriye Ekle

Çoğumuz makyaj konusunda birçok hataya düşüyoruz. Ten makyajında kendi ten rengimize uygun tonları kullanmamak, cilt tipimize uygun makyaj malzemeleri tercih etmemek gibi ve daha da fazlasını sayabileceğimiz yanlış uygulamalarda bulunuyoruz. Sen de bu yanlışların doğrularını öğrenmek istiyorsan yazımızın devamına alalım seni!

Dudak rengini düzenle 

Mesela bir rujun rengini çok beğenip aldın ama dudağına uyguladığında sende duruşunu pek beğenmedin mi? O zaman dudaklarının doğal rengini düzenlemeyi deneyebilirsin. Kullandığın kapatıcını dudaklarına da bir miktar uygulayıp iyice dağıt. Bir de ruju şimdi dene! Rujun gerçek rengi çok daha belirgin olacak!

Allık rengini düzenle

Her Türk Kızının Bilmesi Gereken 8 Makyaj Önerisi_1

Eğer açık ten rengine sahipsen ve allığın senin için biraz koyu tondaysa, sabitleyici pudrandan az miktarı allığınla karıştırıp uygulayabilirsin. Bu şekilde allığının rengi biraz daha açık tonda olur.

Koyu halkaları gizle

Her Türk Kızının Bilmesi Gereken 8 Makyaj Önerisi_2

Gözlerinin altında koyu halkalar varsa kapatıcı uygulamadan önce turuncu tonda bir ruj uygula ve iyice dağıt. Ardından kapatıcını uygula. Şimdi, gözaltların daha aydınlık görünecek!

Altın tonlarını kullan

Esmer tenliysen, yalnızca göz makyajında değil, aydınlatıcı olarak da altın tonlarını kullanabilirsin. Ten renginle çok hoş görünecek olan bu ton sana daha canlı bir görünüm verecektir.

Primer kullan

Her Türk Kızının Bilmesi Gereken 8 Makyaj Önerisi_3

Genelde bizler karma cilt tipine sahibiz. Bu nedenle T bölgesinin parlamasını önlemek ve gözenek görünümünü azaltmak için ten makyajından önce daima primer yani makyaj bazı kullanmaya özen göstermelisin. 

Kaşlarını doğal şekillendir

Her Türk Kızının Bilmesi Gereken 8 Makyaj Önerisi_4

Kaşlarımız genelde gür olduğu için inceltmeye meyilliyiz. Ancak kaşlarını inceltmek ve kesmek yerine gür ve doğal haliyle kullanmanı öneririz.

Ten renginde göz kalemi kullan

Gözlerini daha büyük göstermek istiyorsan beyaz kalem kullanmak yerine, ten rengine uygun tonda bir göz kalemi kullanabilirsin. Bu şekilde hem daha canlı bakışlara sahip olursun, hem de gözlerinin daha iri görünmesini sağlayabilirsin.

Zengin tonlar kullan

Özellikle buğday veya esmer ten rengine sahipsen, zümrüt yeşili, bakır, bronz ve safir mavi gibi tonları göz makyajında rahatlıkla kullanabilirsin. Bu tonlar ten renginle çok hoş bir uyum sağlar.

 

Photo Pinterest.com

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler