loader

Herkesin Denemesi Gereken 10 Yaratıcı Nail Art Fikri

Favoriye Ekle

Soğuk kış günlerinde kırmızı ojeden başka bir renk süremeyenlerden misin? Sana bir kötü bir de güzel haberimiz var. Kötüden başllıyoruz: Bir süre kırmızı ojeni sürmek istemeyeceksin. Güzel haberse, eğlenceli ve iddialı nail art modelleri sayesinde kırmızı ojeni hiç ama hiç özlemeyeceksin. Sonbahar ve kış mevsimine en çok yakışan 10 tırnak sanatı modelini senin için derledik! Her hafta birini seçerek sıradışı tırnak görünümleri yaratabilirsin.

Zarif Görünüm

Herkesin Denemesi Gereken 10 Yaratıcı Nail Art Fikri_1

Nail art modellerinde zarif ve elegan stilleri seviyorsan siyah ve pudra renginin uyumunu tercih edebilirsin. Sonbahara çok yakışan bronz ışıltılı ojeler de nail artına farklı bir hava katacaktır.

Editörün önerisi: Ojeni sürdükten sonra üzerine parlatıcı katını da uygulayarak ojenin hem daha kalıcı hem de daha parlak kalmasını sağlayabilirsin.

Bembeyaz Eller

Herkesin Denemesi Gereken 10 Yaratıcı Nail Art Fikri_2

Sonbahara en çok yakışan renklerden biri de beyazdır. Düz beyaz oje sürmek yerine hafif bir renk katmak istiyorsan beyaz ve açık pembe rengini karıştırmanı öneriyoruz. Tırnak dibine açık pembe ojeni sürdükten sonra geri kalan kısmına sedef ışıltıları bulunan beyaz ojeni sürebilirsin. Bunu yaparken makyaj süngerlerinden yardım alarak kusursuz bir geçiş elde edebilirsin.

Editörün önerisi: Açık renkteki ojeni sürmeden önce, baz olarak sedefli beyaz bir oje tercih ederek, tırnaklarına gizemli bir ışıltı da katabilirsin, biz bu yönteme bayılıyoruz!

Işıltılı Nail Art

Herkesin Denemesi Gereken 10 Yaratıcı Nail Art Fikri_3

Nude rengi ojene farklılık katmak istiyorsan tırnak diplerine veya tırnak ucuna simli bir oje sürebilirsin. Bu nail art modeli özellikle uzun tırnaklara çok yakışıyor! Evde yapabileceğin nail art fikirlerine ihtiyacın varsa bu model sana çok uygun. Eğer kısa yapılı tırnakların varsa tırnağının bir kısmına simli oje sürmek yerine tek bir tırnağının tamamına simli ojeni sürerek pratik bir nail art yapabilirsin.

Editörün önerisi: Takma tırnak kullandığın günlerde tırnak dibine ışıltılı oje sürdüğünde tırnakların daha doğal görünecektir.

Siyahtan Vazgeçemeyenler

Herkesin Denemesi Gereken 10 Yaratıcı Nail Art Fikri_4

Nail art bile olsa siyah ojeden vazgeçemem diyorsan çizgili modeller tercih ederek tırnak sanatında farklılık yaratabilirsin. Tırnaklarının ortasına asimetrik çizgiler çizerek modern bir görünüm elde edeceksin. Bunu yaparken, eğer nail art için özel fırçaların yoksa, kürdandan yardım alabilirsin!

Bordonun Asaleti

Herkesin Denemesi Gereken 10 Yaratıcı Nail Art Fikri_5

2017 Sonbahar-Kış sezonunun en iddialı renklerinden biri bordo oldu. Hem makyaj trendlerinde, hem de sokak stilinde sık sık gördüğümüz bordo rengini, tırnaklara yansıtmazsak olmazdı! Koyu bordo ojeni tırnaklarının yarısına farklı şekillerde uygulayarak bordo trendini sen de yakalayabilirsin. Bunun için tek ihtiyacın olan bant! İstediğin şekilde tırnaklarına yapıştırarak bu görünümü elde edebilirsin!

Editörün önerisi: Bordo ojenle birlikte bordo dumanlı göz makyajı yaparak bütünlük yakalayabilirsin.

Ombre Tırnaklar

Herkesin Denemesi Gereken 10 Yaratıcı Nail Art Fikri_6

Ombreli dudak modasından sonra sıra ombreli tırnaklara geldi. Tırnaklarının dibinden ucuna doğru yoğunlaşan oje görünümü sayesinde bakışları tırnakalrında toplayarabilirsin. Nail art konusunda kendine güveniyorsan, tırnaklarına asimetrik çizgiler çizerek ombre tekniğini geliştirebilirsin. 

Yazı Özleyenler

Herkesin Denemesi Gereken 10 Yaratıcı Nail Art Fikri_7

Yaz mevsimi şimdiden burnumda tütüyor diyorsan bu nail art önerisi tam sana göre! Tırnaklarına pembe ojenle baz oluşturduktan sonra üzerini papatya deseniyle renklendirebilirsin. Papatya desenini istersen tırnaklarının tam ortasına veya kenarına yaparak farklı görünümler yarat. Son olarak koruyucu ojeni sürerek nail art modelinin uzun süre tırnağında kalmasını sağlayabilirsin. 

Mermer Nail Art

Herkesin Denemesi Gereken 10 Yaratıcı Nail Art Fikri_8

Instagram dünyasını sallayan nail art trendelerinden biri de Mermer tırnaklar. Mermer desenini andıran bu tırnak sanatı her yerde karışımıza çıkıyor. Sen de ojeni sürdükten sonra üzerine plastik bir jelatin ile hafifçe bastırarak mermer görünümünü elde edebilirsin. Daha inandırıcı görünmesi için ojenin üzerine altın rengi çizgiler çizmeyi unutma!

Zamansız Nail Art Önerileri

Herkesin Denemesi Gereken 10 Yaratıcı Nail Art Fikri_9

Puantiyeli nail art trendinin zamanı yoktur. Hem yaz, hem de kış mevsiminde puantiyeli görünümler yaratarak tırnaklarını renklendirebilirsin. Siyah beyaz puantiyeli oje görünümüyle vintage bir hava yakalayabilirsin. Eğer biraz daha renklendirmek istersen, her iki elinden de bir tırnağını farklı ve canlı bir renkle boyayabilirsin.

BONUS: Yeni Yıl Yaklaşıyor!

Herkesin Denemesi Gereken 10 Yaratıcı Nail Art Fikri_10

Yeni yıl heyecanının şimdiden başladığını söylemiştik! Tırnaklarına yılbaşı temalı karakterleri çizerek heyecanını arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Kar taneleri, geyik veya kardanadam desenleriyle tırnaklarını kış mevsimine hazırlamalısın. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön