loader

Highlighter Fırçası Nedir? Nasıl Kullanılır?

Favoriye Ekle

Highlighter artık vazgeçemediğimiz makyaj malzemelerinden biri oldu! Peki highlighterı nasıl uyguluyorsun? Eğer aydınlatıcı sürmeyi seviyorsan mutlaka bir tane highlighter fırçası edinmelisin! Highlighter fırçası, yelpaze fırça veya fan fırça olarak bilinen aydınlatıcı fırçasının ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını seninle paylaşıyoruz.

Makyaj yaparken highlighterını en doğal şekilde uygulamak ve yanağında çizgi gibi bir görünüme engel olmak için aydınlatıcı fırçasının nasıl kullanıldığını iyi öğrenmen gerekiyor. Highlighter fırçasına dair merak ettiklerini ve ne amaçla kullanıldığını yazının devamından öğrenebilirsin.

Highlighter fırçası nedir?

Highlighter fırçası nedir?

Highlighter fırçası olarak bilinen aydınlatıcı fırçası, yelpaze şeklinde oluyor. İnce bir katmandan oluşan bu fırça, yelpaze şeklinden dolayı aydınlatıcının doğal ve eşit bir şekilde uygulanmasını sağlıyor.

Bildiğin gibi aydınlatıcı yüzümüzün yüksek bölgelerine uygulanıyor. Elmacık kemiği, burun ucu, dudak üzeri ve çene ucu gibi bölgelere aydınlatıcı sürerken klasik makyaj fırçaları seni zorlayabilir. Yüzünün yüksek bölgeleri için yelpaze gibi geniş ve ince katmanlı, kesik uçlu indibir makyaj fırçasına ihtiyacın olacak.

Fan fırça nedir?: Highlighter fırçası ile fan fırça ve yelpaze fırça aynı fırçadır. Kafa karışıklığı yaşanmasın!

Oval highlighter fırçası nedir?

oval highlighter fırçası

Yelpaze şeklindeki highlighter fırçasından başka bir de oval fırçayla da aydınlatıcı sürülebilir. Oval şeklindeki yuvarlak uçlu aydınlatıcı fırçaları daha çok profesyonel uygulama için tercih ediliyor. Eğer sen de makyaj tekniklerinde kendine güveniyorsan oval uçlu aydınlatıcı fırçasını kullanabilirsin!

Yuvarlak aydınlatıcı fırçasının avantajı, minik köşelere ve dudak üstü gibi zor bölgelere aydınlatıcı sürmeyi kolaylaştırması. Böylece yüzünün tamamında canlı, enerjik ve ışıl ışıl bir görünüm sağlarsın. Aydınlatıcı sürmek kolay görünse de dengeli bir şekilde uygulamayı unutmamalısın. Aşırı highlighter sürmek seni 'çok parlak' gösterebilir. Özellikle gündüz makyajında bu görünümden uzak durmalısın.

Editörün önerisi: En iyi aydınlatıcıyı bulma yolunda ne çok ürün denediğini biliyoruz. Bizim severek kullandığımız Maybelline New York Face Studio Chrome Extreme Metalik Aydınlatıcı Pudra'ya mutlaka bir şans vermelisin. 200 numaralı Diamond Glow rengi, nefes kesici yoğunlukta metalik yansımaya sahip! Sıcak tonlu metalik ışıltılar içeren bu aydınlatıcı her makyaj stiline yakışıyor.

Highlighter fırçası nasıl kullanılır?

1. Adım: Fırçanı yan tut

Highlighter fırçası nasıl kullanılır?

Highlighter fırçası ile uygulama yapmak için önce fırçana biraz aydınlatıcı al ve fırçayı hafif yan tutarak uygulamaya başla. Yelpaze fırçayı düz tutmak yerine yan tutarak elmacık kemiklerine daha doğal bir görünüm verebilirsin.

2. Adım: Zigzag hareketten kaçın

Aydınlatıcı sürerken tek bir yöne doğru uygulama yapmalısın. Elmacık kemiklerine highlighter sürmek için yukarıdan aşağı doğru fırçanı uygula. Zigzag hareketlerle aydınlatıcı sürdüğünde ürünü çok fazla yayabilir.

3. Adım: Fazla ürünü temizle

3. Adım: Fazla ürünü temizle

Büyük ve temiz highlighter fırçası kullanarak yüzündeki fazla aydınlatıcı ve pudrayı temizleyebilirsin. Bu adımı makyajın en sonunda uygula! İşte hazırsın. Artık highlighter fırçasının nasıl kullanılacağını biliyorsun.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler