loader

Highlighter Nedir? Nasıl Kullanılır?

Favoriye Ekle

'Highlighter nedir, nasıl sürülür?" gibi çok merak edilen bir soruyu, bu yazımızda yanıtlıyoruz!

Hayatımızda vazgeçilmez bir yeri olan makyaj malzemelerinden olan highlighter yani aydınlatıcı hakkında bilmen gereken her şeyi bir araya getirdik! Aydınlatıcıların bu kadar yükselmesiyle 'Highlighter nedir, highlighter nereye sürülür ve nasıl kullanılır?' gibi soruları çok sık duyuyoruz. Aydınlatıcılar ortaya çıktığından beri daha aydınlık, fresh ve canlı makyaj stilleri daha popüler olmaya başladı. Sen de makyaj trendlerini yakından takip etmeyi seviyorsan highlighter makyajını en iyi şekilde öğrenmelisin. Makyaj.com editörleri uzun zamandır beklediğin highlighter önerileri yazısı ile karşında!

Highlighter nedir?

Highlighter nedir?

Highlighter, yüzünün daha aydınlık ve ışıltılı görünmesini sağlayan bir makyaj malzemesi. Canlı makyaj stillerinin popüler olması ile ortaya çıkan highlighterlar farklı çeşitlerde olabiliyor. En yaygın highlighter çeşitlerinin başında pudra, likit, stick ve krem formları geliyor.

2000'li yıllarda moda olan canlı, ışıltılı ve ıslak makyaj görünümleri aydınlatıcıların yaygınlaşması ile zirve yaptı! Artık neredeyse her makyaj tutkununun dolabında bir tane aydınlatıcı görmek mümkün. Eminiz aramızda bir tane highlighter ile yetinmeyip highlighter paleti alanlar bile vardır. Bu kadar farklı aydınlatıcı çeşitleri arasından hangisinin sana uygun olup olmadığını anlamak için doğru yerdesin. Highlighterların nasıl sürüldüğünü ve nasıl kullanılması gerektiğini hemen anlatalım.

Highlighter nasıl sürülür?

Highlighter nasıl sürülür?

Highlighter renkli bir makyaj malzemesi olmadığı için çok kolay bir şekilde sürülür ve hata kaldırma payı çok yüksektir. Bu nedenle highlighter sürmekten korkmamalısın. Bizce highlighter, en kolay yelpaze şeklindeki makyaj fırçasıyla sürülüyor.

Toz aydınlatıcı kullanıyorsan, direkt olarak fırçayla ürünü almalı ve cildine uygulamalısın. Aşağı-yukarı veya sağ-sola olacak şekilde fırçanı hareket ettirerek highlighterını yayabilirsin. Eğer göz pınarı veya dudak üzeri gibi dar alanlara aydınlatıcı uyguluyorsan minik aydınlatıcı fırçası veya parmaklarını kullanabilirsin. Böylece highlighterını nokta atışı yapabilirsin.

Likit, krem veya stick highlighter kullananlar için makyaj süngerinden yardım almalarını öneriyoruz. Aydınlatıcını makyaj süngerinin en sivri köşeli kısmına sür ve adım adım cildine uygula. Tampon hareketlerle aydınlatıcını dağıtarak en doğal sonucu alabilirsin.

Highlighter nereye sürülür?

Highlighter nereye sürülür?

Highlighter uygulamasının amacı, yüzüne güneş veya ışık vuran yerleri ortaya çıkarmak. Sen de evde bu görünümü elde etmek için yüzünün yüksek yerlerine highlighter uygulamalısın. Aydınlatıcı, yüzünün en yüksek noktalarına yani ışığın ilk dokunduğu yerlere uygulanır.

Yüzünü belirginleştirmek ve daha aydınlık göstermek için highlighterını elmacık kemiğinin üstüne, kaş üstüne, çene ucuna, burun kemiğine ve burun ucuna uygulamalısın. Dudaklarını daha dolgun göstermek için aydınlatıcını tam üst dudak çizgisine uygulamayı unutma. Islak görünümlü makyaj modasına ayak uydurmak için aydınlatıcını göz makyajında ve dudak makyajında da kullanabilirsin. Göz pınarına aydınlatıcı sürmek gözlerini daha büyük gösterir. Dudaklarını da belirginleştirmek için rujunu sürdükten sonra tam dudak ortasına highlighter uygulayabilirsin.

Highlighter önerileri

Maybelline New York Face Studio Chrome Extreme Metalik Aydınlatıcı

https://makyaj.com/yeni-bir-sene-yeni-bir-sen-makyajinda-neleri-degistirmelisin/onizle-taslak

Metalik aydınlatıcı arayışında olanlar için Maybelline New York Face Studio Chrome Extreme Metalik Aydınlatıcı 050 Rose Gold rengini öneririz. Pembe alt tonlu nude aydınlatıcı, tozutma yapmadan çok pratik bir uygulama sağlıyor. Ciltte pürüzsüz bir bitiş sağlayan Maybelline highlighter, ışıltılı formülüyle makyajı bir anda daha canlı gösterir.

Maybelline aydınlatıcını yelpaze formundaki fırçayla elmacık kemiklerinin ve burun kemiğinin üzerine uygula. Bir anda makyajının daha ıslak bitişli göründüğünü fark edeceksin.

Highlighter ne zaman sürülür?: Aydınlatıcı uygulamasını fondöten ve göz makyajından sonra yapmalısın. Aydınlatıcının üzerine pudra uygulaması yapılmaz. Bu nedenle makyajın en son adımında highlighter kullanmanı öneririz.

Maybelline New York Master Strobing Stick Aydınlatıcı

Maybelline New York Master Strobing Stick Aydınlatıcı

Pratik ve kolay uygulanan highlighter arıyorsan sana Maybelline New York Master Strobing Stick Aydınlatıcı'yı öneririz. Stick aydınlatıcıyı herhangi bir aplikatöre ihtiyaç duymadan uygulayabilir ve parmaklarınla yayabilirsin. Maybelline stick aydınlatıcının en sevdiğimiz özelliği alttaki fondöten veya ten makyajını bozmadan kolay bir uygulama sağlaması. Pembe ve şampanya alt tonlu 200 numaralı MediumNude Glow highlighter, yüzünün yüksek bölgelerinin ışıl ışıl görünmesine yardımcı oluyor. Dışarı çıkarken çantana atmalık ve hızlı makyaj yapmalık makyaj malzemesi arayışındaysan ilk olarak tanışman gereken ürünü artık biliyorsun.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/