0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Hızlı Oje Kurutmanın En Pratik 6 Yöntemi

Favoriye Ekle

Artık kimsenin ojelerinin kurumasını beklemek için ekstra 20 dakikası yok! Zamanla yarıştığımız şu günlerde ojenin hızlı kurumasını sağlamak için arayışlara girdik. Evde pratik bir şekilde hızlı oje kurutmak aslında düşündüğümüzden daha kolaymış.

Hızlı oje kurutma yöntemleri düşündüğün gibi çok zor veya karışık değil! Hızlı oje kurutma malzemelerini çok kolay bir şekilde evde bulabilirsin, mesela buz gibi... Merak ettin değil mi? Evde hızlı oje kurutma yöntemlerini seninle paylaşıyoruz.

Oje Kaç Dakikada Kurur?

Oje Kaç Dakikada Kurur?

Klasik ojelerin tam olarak kurumasının 20 dakika ila 60 dakika arasında sürdüğünü biliyor musun? Tabii ojenin kuruması, ojenin kaç kat sürüldüğüne ve ne kadar kalın uygulandığına göre değişiyor. İki kat ve daha yoğun ojelerin tam olarak kuruması 1 saati bulabiliyor. Evet, o bir saat boyunca ellerini kıpırdatmadan durman gerekiyor, maalesef!

Ojen tam olarak kurumadıysa ve tırnaklarını bir yere değdirdiğinde tırnaklarında izler, çizgiler hatta ojenin tamamen bozulması gibi sonuçlar olabiliyor. Gece uyumadan oje sürenlerde yastık izi olması ihtimali ise neredeyse %100! Hızlı oje kurutma yöntemleriyle bu süreyi 10 dakika ve altına çekebilirsin.

En Hızlı Şekilde Oje Kurutmanın 6 Yöntemi

1. Hızlı kurutan top coat uygula

1. Hızlı kurutan top coat uygula

O kadar emek vererek sürdüğün nail artının hemen bozulmasını önlemek için hızlı kurumaya yardımcı olan top coatlardan sürmelisin. Artık her güzellik markette bulabileceğin bu ürünler, oje fiyatları kadar uygun! Oje alırken bir tane de top coat alarak ojenin kuruma süresini yarı yarıya azaltabilirsin.

Ojeni sürdükten sonra top coatı uygula ve tırnaklarının hızlı bir şekilde kurumasını bekle. Genellikle top coat uyguladıktan sonra ojelerin 5 dakika içinde kuruyor.

2. Buz uygula

2. Buz uygula

En pratik ve en kolay hızlı oje kurutma yöntemlerinden biri bize göre buz uygulaması. Bu yöntemi ojeni sürmeye başlamadan önce hazırlamalısın. İlk önce bir kase soğuk su koy. İçinde birkaç tane buz ekle. Daha sonra tırnaklarına ojeni uygula. Oje uygulaması bittikten sonra 2 dakika ojenin tırnaklarına iyice yerleşmesini bekle. Sürenin sonunda ellerini ( veya ayaklarını) buzlu suyun içine koy. 5 dakika boyunca buzlu suyun içinde tırnaklarını beklet. Sürenin sonunda tırnaklarını buzlu sudan çıkardığında ojelerinin kurumuş olduğunu göreceksin.

3. Saç kurutma makinesi yöntemi

Evde hızlı oje kurutma yöntemlerinden biri de saç kurutma makinesidir. Saç kurutma makinesiyle oje kurutmak çok pratik ve hızlı sonuç veriyor.

Saç kurutma makinesiyle oje kurutmanın en önemli püf noktası soğuk hava üfleme ayarının açılmasıdır. Sakın ellerini sıcak havayla kurutmaya çalışma! Ellerin kuruyabilir hatta yanabilir. Bir eline oje sürmeyi bitirince hemen saç kurutma makinesiyle dakikalar içinde kurut. Sonra diğer eline geç. Böylece saç kurutma makinesini tutarken ojelerin bozulmamış olacak.

4. Bebek yağı kullan

4. Bebek yağı kullan

Yağla oje kurutma yöntemini bebe yağı, zeytin yağı hatta ayçiçek yağı ile de deneyebilirsin. Tırnaklarının tamamına oje sürdükten sonra minik bir damlalık yardımıyla tırnağının üzerine bir damla yağ damlat. Daha sonra bekle. Ortalama 2-3 dakika içinde ojelerin hızlı bir şekilde kurur. Oje yağı çekerek daha hızlı kuruma gerçekleştiriyor. Ojelerin tamamen kuruduktan sonra yağı tırnaklarından ıslak mendille silebilirsin.

5. İnce kat oje sür

5. İnce kat oje sür

Ojeni ince kat halinde sürmek hızlı oje kurutma yöntemlerinden biri olarak sayılıyor. Kalın katlar halinde oje sürmek yerine iki ince kat oje sürmek daha hızlı kuruma imkanı sağlıyor. Oje sürerken fırçana çok oje alma, az ojeni tırnağının bütün yüzeyine yaymaya çalış. İkinci katı uygularken de az oje kullanmalısın. Fırçana aldığın oje miktarı ile tırnak yüzeyi doğru orantılı olmalı. Küçük parmağın ve baş parmağına aynı miktarda oje uygulaması yapmamalısın.

6. Akan suyun altında beklet

Ojenin hızlı kuruması için akan suyun altında bekletmelisin. Bu yöntem en çok bilinen hızlı oje kurutma yöntemlerinden biridir. Suyun buharlaşma özelliği sayesinde ojen daha hızlı kurur ve daha pürüzsüz görünür. Bu aşamada soğuk suyun aktığına emin olmalısın. Suyun çok hızlı akması ojenin bozulmasına neden olabilir. Orta kuvvette akan suyun altında tırnaklarını 3-4 dakika bekletmek yeterli olur.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/