loader

Hokus pokus: Gözlerini nasıl daha büyük gösterebilirsin?

Favoriye Ekle
Hokus pokus: Gözlerini nasıl daha büyük gösterebilirsin?

Ne demiş Ahmet Selçuk İlhan 'gözler kalbin aynasıdır'. Onları daha büyük göstermek herkesin hayalidir. Küçük gözlere sahip olanlar bilir, makyaj yapmanın ne kadar zor olduğunu. Dumanlı göz makyajı, renkli farları bir türlü kendilerine yakıştırmazlar. Şimdi sana öyle bir ilizyon öğreteceğiz ki, küçük gözlerin daha büyük gözükmeye başlayacak. Yapacağın birkaç küçük hile ile bütün göz makyajlarını kendine uyarlayabileceksin. Nasıl mı? İşte başlıyoruz.

Kirpiklerini kıvır

Aslında çok kolay olan bu adımı, bazen tembellikten atlayabiliyoruz ama gözlerimizi büyük gösteren en büyük faktörlerden biri de kıvrık kipriklerdir. Kirpik kıvırıcısı ile bir kere kıvırman yeterli olacaktır. Daha sonra maskaranı iki kat sürmeyi unutma.

Editörden ipucu: Kirpik kıvırıcını kullanırken, kirpiklerinin temiz olmasına dikkat etmelisin. Maskaranı sürdükten sonra kirpiklerini kıvırmamalısın aksi halde kirpiklerin kırılabilir.

Alt kirpik diplerine de eyeliner çek

Genelde sadece göz kapağımıza sürdüğümüz eyelinerı, küçük göze sahip olanlar alt kirpik diplerine de uygulamalılar. Hem gözünün altına hem de üstüne uygulayacağın eyeliner ile gözlerini çerçevelmiş daha büyük göstermiş olacaksın.

Nude far kullan

Küçük göze sahip olanlar, koyu renkli fardan kaçınmalılardır. Nude tonlardaki göz farı, göz yapını daha büyük gösterir. Eğer dumanlı göz makyajı yapmak istersen, toprak renklerini tercih etmelisin.

Highlight

Yaz ışıltıları her yerde devam ederken gözlerini daha da parlak göstermeye hazır mısın? Makyajını bitirdikten sonra göz pınarlarına konduracağın ufak ışıltılı far dokunuşları gözlerini daha aydınlık ve büyük gösterecektir.

Çare takma kirpik

Eğer önemli bir davete veya düğüne davetliysen takma kirpikten destek alabilirsin. Çok abartıya kaçmadan kullanabileceğin takma kirpikler aramızda kalıcak. Söz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön