loader

Hollywood Ünlülerinin Makyaj Sırları

Favoriye Ekle

Hollywood ünlülerinin makyaj sırları hep en çok merak ettiğimiz konuların başında geliyor. Nasıl bu kadar ışıltılı ve kusursuz görünebiliyorlar? Ünlüler nasıl makyaj yapıyor? Neyse ki artık sosyal medya diye platform var ve ünlülerin hangi makyaj malzemelerini kullandığını öğrenebiliyoruz. Gigi Hadid, Luma Grothe gibi en çok araştırdığımız ünlülerin makyaj stillerini mercek altına alıyoruz. Bakalım onlar hangi makyaj modellerini tercih ediyor, hangi ürünleri kullanıyorlar?

Gigi Hadid'in fondöteni

Gigi Hadid'in fondöteni

Gigi Hadid makyajında, pürüzsüz cildinin sırrı ince yapılı fondöten kullanmakta gizli. Diğer ünlü yıldızlar gibi yoğun ve kalın fondötenleri tercih etmiyor. Tam tersi, ince yapıda ve orta dereceli örtücülüğü olan fondötenler ile daha kusursuz bir görünüm sağlıyor. Hiç fena fikir değil!

Sen de Gigi Hadid gibi doğal ve sağlıklı cildini ön plana çıkarmak için Maybelline New York Fit Me fondöteni tercih edebilirsin. Fit Me fondöten, incecik yapısıyla cildinde varla yok orası bir his bırakıyor. Dışarıdan bakan cildinde fondöten olup olmadığını anlamayacak ama cildindeki kusursuzluğu ilk bakışta fark edecek. En güzel yanı ise gün içinde T bölgesinde yağlanma olmayacak, yüzünde doğal bir mat bitiş bırakacak. Tıpkı Gigi Hadid'in pürüzsüz cildi gibi kusursuz görünmek için Fit Me fondöteni makyaj çantana eklemelisin.

Luma Grothe'nin maskarası

Luma Grothe'nin ışıltılı nemlendiricisi

Luma Grothe'nin her daim iddialı ve kusursuz görünen kirpiklerinin hayranıyız! Simsiyah kirpikleri sayesinde göz makyajı hep ön planda görünüyor. Sen de Luma Grothe gibi yoğun siyah kirpikler elde etmek istiyorsan L'Oréal Paris Paradise Intense Black Maskara kullanabilirsin. İkonik Paradise Maskara'nın daha siyah ve daha yoğun renk veren Intense Black Maskarası ilk denemeden itibaren favorilerimiz arasına girdi bile!

Luma Grothe, özel davetlerde ve kırmızı halı stilinde genellikle iddialı göz makyajlarını öne çıkarıyor. Göz makyajında yoğun stil tercih etmese dahi onun gözleri hep dikkat çekici oluyor. İşte bunun sırrı Paradise maskara! Sen de düğün, nişan gibi davetlerde Paradise Intense Black Maskara'yı kirpiklerine iki kat uygula.

Barbara Palvin'in kırmızı ruju

Barbara Palvin'in kırmızı ruju

Barbara Palvin denilince akla ilk olarak ikonik kırmızı ruju geliyor. Mat, kadife yumuşaklığında ve uzun süre kalıcı kırmızı ruj arıyorsan sen de tercihini Armani Beauty Lip Maestro mat rujlardan 417 Blaze renginden yana kullanabilirsin. Barbara Palvin'in favorisi olan bu mat kırmızı ruj, dudaklarını kurutmadan gün boyu kırmızının çekici etkisini dudaklarına yansıtıyor.

Sen de Barbara Palvin gibi kırmızı ruj fanıysan Lip Maestro serisindeki kırmızı rujlara bayılacaksın. Ünlü yıldız, kırmızı ruj sürdüğünde makyajın geri kalanında sade görünümleri tercih ediyor. Sen de daha doğal ve çekici görünmek için mat kırmızı rujunu sürdükten sonra ağır makyajlardan uzak dur. Hafif ten makyajı, ince bir eyeliner yeterli olacak.

Kaia Gerber'in göz kalemi

kaia gerber

Tamam kabul ediyoruz, Kaia Gerber'in kusursuz göz makyajının sırrı sadece göz kalemi değil. Bu kadar güzel ve büyük gözlerde her makyaj harika görünür. Ama yine de Kaia'nın göz kaleminin etkisini es geçmeyelim. YSL Beauty Dessin Du Regard Waterproof Eyeliner en kolay yayılan, yumuşak uçlu ve gün boyu akmayan nadir göz kalemlerinden biri. Yves Saint Laurent göz kalemi ile sen de Kaia gibi buğulu göz makyajlarını kolayca yapabilirsin. 

Editörün önerisi: Kaia gibi büyük gözlerim yok diyorsan bu makyajı yaparken yanlışlıkla gözlerini daha da küçültme! Küçük gözleri olanlar, göz kalemini gözlerinin tüm çerçevesine uygulamak yerine sadece dış köşelerine sürmeliler. Böylece gözlerin olduğundan daha büyük ve çekici görünür.

Taylor Hill'in kusursuz makyaj bazı

taylor hill

Taylor Hill'in pürüzsüz görünen cildinin sırrı Lancome Advanced Genifique. Aslında bu bir makyaj bazı değil, onarıcı serum. Ama öyle bir serum düşün ki hem cildini pürüzsüz bir hale getiriyor, hem makyaja hazırlıyor hem de cildine bakım yapıyor.

Lancome Advanced Genifique Onarıcı Serum, cildinde yaşlanma karşıtı bir dönemi başlatıyor, ince çizgilerini azaltıyor ve cildine gençlik ışıltısı veriyor. Makyaj altına Lancome serumu uyguladığında ne mi oluyor? Tıpkı Taylor Hill gibi ışıl ışıl, fresh bir görünüme kavuşuyorsun. Makyaj bazının üzerine ince yapılı bir fondöten sür ve işte hazırsın! Advanced Genifique Onarıcı Serum kullananlar 7.günden itibaren daha genç göründüklerini söylüyorlar. Sen de bunlardan biri olmak istemez misin?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler